Hakkımızda1

Daha İyi Girişimci Olmanın 7 Yolu

Nihayetinde şair, satış görevlisi, akademisyen, şef veya bunların arasında herhangi bir şey olmaya karar vermiş olsanız da girişimcilik size başarı şansınızı artıracak becerileri verebilir. Bazı insanlar için Girişimci olmak bir yaşam biçimidir. Yeni bir şey yaratmak ve bir takıma liderlik etmek, kendi başına bir rüyayı ve hedefi yaşamaktır. Diğerleri için, bu yalnızca bir amaca yönelik bir araçtır veya daha büyük ve daha iyi şeylere giden yolda bir dolambaçlı yol olarak düşünülebilir.

Girişimcilik kavramıyla mücadele ediyorsanız, çekiciliği görüyorsanız ancak riskten korkuyorsanız veya bunun nihai hedefiniz olmadığını fark ediyorsanız, seçeneklerinizi dikkatlice düşünün. Girişimcilik sadece çok para kazanmak ya da bir şirketi mükemmelliğe götürmek değildir. Aslında, girişimcilik deneyimi sizi daha iyi hale getirebilir.

Nasıl mı? İşte yedi yol.

1. Eleştirel Düşünme

Eleştirel Düşünme

En azından belli bir düzeyde eleştirel düşünme gerektirmeyen bir uygulama yoktur. Kendi ön yargılarınızı tespit edip telafi edebilmek, çeşitli sorunların kökenlerini analiz edebilmek ve belirli konularda alternatif bakış açıları keşfedebilmek, sorunları daha kapsamlı bir şekilde ele almanıza ve gelecekteki gelişim için daha akıllı planlar yapmanıza yardımcı olabilir. Profesyonel dünyada bu, daha verimli olmak ve daha iyi sonuçlar görmek anlamına gelir. Kişisel yaşamınızda, ilişkilerinizi daha iyi anlamak ve kişisel gelişim için kilit alanları belirlemek anlamına gelebilir.

2. Yaratıcılık

Girişimcilik sizi yaratıcı olmaya da zorlar. Yaratıcılığı zorlayamasanız da pratik yapabilirsiniz  ve yaratıcı düşünceler üretmek için ne kadar çok zaman harcarsanız, bunu pratik bir ortamda yapmakta o kadar iyi ve hızlı olursunuz. Bu yaratıcılığı nasıl uygulayacağınız tamamen size kalmış. Resim veya fotoğrafçılık gibi yaratıcı bir hobi de size yardımcı olabilir veya pazarlama kampanyaları gibi profesyonel vizyonlar için veya hatta gelecekte başka bir iş için fikir sağlayabilir.

3. Zorluk

Zorlukla Mücadele

Girişimci zor zamanlarla doludur. Harika olduğunu düşündüğünüz stratejiler (ve varsayımsal olarak mükemmel), neredeyse düşündüğünüz kadar iyi çalışmayabilir veya mali durumunuzun o kadar zayıf olduğu bir noktaya varabilirsiniz ki zorluk ve başarısızlık zamanları sabrınızı sınayacak ve hayatınızı stresle dolduracak olsa da, size zorlukların ve zorlukların doğası hakkında değerli dersler de öğreteceklerdir. Başarısızlığın yalnızca geçici olduğunu öğrenecek ve kendinize daha çok güveneceksiniz.

4. Bağımsızlık

Bağımsızlık

Bir işletmenin kurucusu olarak, tüm kararlardan siz sorumlu olacaksınız. Sorumluluk için nihai kaynak sizsiniz ve kuralları koyan sizsiniz. İlk başta, bu hem heyecan verici hem de korkutucu olacak, ancak rolünüze daha aşina oldukça, bu bağımsızlık ve yön düzeyini varlığınız için temel olarak kabul etmeye başlayacaksınız.Biraz tecrübe kazandıktan sonra, daha kararlı ve kendinden emin olacak ve başkalarına daha az bağımlı olacaksın, bu da daha sonra ne yaparsan yap yararlı olacaktır.

5. Yönetim

Girişimci ne talep ettiğini anlaması uzun sürmez. Fikirleriniz üzerinde çalışmak ve tam ekipleri yönetmek için sayısız saatler harcayacaksınız (iş ortağı, satıcı ve müşteri ilişkilerinden bahsetmeye gerek yok). Bazı yönlerden girişimcilik bir hokkabazlık eylemi olarak görülebilir. Diğerlerinde ise, koyduğunuz paranın karşılığını en iyi şekilde alabilmeniz için zaman gibi sınırlı kaynaklarla çalışmanızı talep eden bir mikro ekonomi oyunudur. Her durumda, girişimcilik ve girişimci size yönetimin temellerini öğretir ve bu da sizi bir daha iyi karar verici, daha iyi planlayıcı ve kaynakları daha iyi paylaştırıcıdır.

6. Kişisel markalaşma

Şirketinizin başında zaman geçirerek kişisel markanızı geliştirme şansınız olacaktır. Kuruluşunuzun “yüzü” olarak basında biraz yer alacak, sosyal hesaplarınıza daha fazla takipçi çekeceksiniz ve büyük olasılıkla adınız altında daha fazla içerik yayınlama fırsatınız olacak. Tüm bunlar gelecekte öz geçmişinizi oluşturmak, kalabalığın arasından sıyrılmanıza yardımcı olmak ve en az bir alanda uzmanlığınızı kanıtlamak için kullanılabilir.

7. Bağlantılar

Kendinizi sosyal bir kelebek olarak görmeseniz bile, ağınıza bağlantılar ekleyerek kazanç elde edersiniz. Girişimcilik, bu bağlantıları bulmak ve sürdürmek için size iyi bir bahane sunar. İşverenlere, akıl hocalarına, çalışanlara ve öğretmenlere, aynı zamanda kişisel projeler için çağırabileceğiniz hobilere ve uzmanlara daha fazla erişime sahip olacaksınız. Girişimci olarak görevinizden sonra bile iletişim halinde olduğunuzdan emin olun.

Hayatta başka hangi hedeflere sahip olursanız olun ister şair, ister satış elemanı, bilim adamı, şef ya da ikisinin arasında olmak isteyin. Girişimcilik size profesyonel yaşamınızda başarı şansınızı artıracak becerileri verecektir.

Umarım yazımı beğenmişsinizdir. Diğer yazılarımızı buradan okuyabilirsiniz. Görüşmek üzere.

Kariyer Planı nasıl yapılır?

Apple Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü

Mi 10 Ultra(Xiaomi)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu