Gelişen Kariyerim, tüm fikirlere karşı tarafsız duruşu ile ifade özgürlüğünden yana olarak gelişimlerine katkı sağlayan bir sosyal platform olarak, asgari müdahale azami özgürlük ilkesiyle hareket etmektedir. gelisenkariyerim.com çatısı altında “Gelişen Genç” mahlası taşıyan her üyemizin, ilk etapta gelisenkariyerim.com’da yer alan kategoriler bazında yazılı ve görsel taşıyan tüm yazım biçimlerini sunabilir ve paylaşabilir. Akabinde yeni bir kategorinin açılmasını ve burada da “Gelişen Genç” üyelerinin gelişmesi isteniliyorsa, Gelişen Kariyerim mail adresine gerekli talepte bulunabilmeleri rica edilmektedir.

Yukarıda belirtilen açıklamalara ithafen, müdahalenin elzem olduğu durumlar sebepleriyle birlikte aşağıda açıklanmıştır.


1.Başlık ve Görsellerin Düzenlenmesi

gelisenkariyerim.com çatısı altında gönderilen her yazı,sınav,anket,yarışmalar vb. tüm yazım biçimleri üç temel unsurdan oluşur. Bunlar; başlıkkapak görseli ve içeriktir.

Bir yazıyı en iyi tanıtacak başlığın ve kapak görselinin ne olduğuna karar verecek en yetkili merci, yazarın kendisidir. Akabinde de editöre yollanan yazı üzerinde belirtilen düzenlemelerin yapılması karar verilmişse gerekli düzenleme talebi için editör “Gelişen Genç” yazar üyesine bildirmek zorundadır.

Başlıklarda standardımız; bağlaç ve edatlar hariç her kelimenin yalnızca ilk harfinin büyük yazılmasıdır. Bu standarda uymayan başlıklar, uygun şekilde düzenlenebilir. Başlığın kendisi değiştirilmez, yeni bir başlık atanmaz veya üyenin koyduğu başlık sansürlenmez.

Makul asgari sınırın altında olacak şekilde düşük çözünürlüklü kapak görselleri editör ekibimiz tarafından değiştirilebilir.

 • Eğer mevcutsa, aynı görselin yüksek çözünürlüklüsü bulunur ve kapak görseli güncellenir.
 • Aynı görselin yüksek çözünürlüklüsü mevcut değilse, editör inisiyatif kullanarak üyenin yüklediğine benzer veya yazıyla ilgili bir görsel kullanarak kapak görselini günceller.
 • Telif hakları olan görseller editör tarafından kaldırılabilir.

2. İçeriklerin Düzenlenmesi & Yayından Kaldırılması

gelisenkariyerim.com çatısı altında girilmiş yazı içeriğinin, yani blog yazısının düzenlenmesi hususundaki politikamız; mümkünse sıfır, değilse asgari müdahale şeklindedir. Bu müdahalenin hangi durumlarda ve ne şekilde olacağı aşağıda detaylarıyla açıklanmıştır:

 • 1000 karakter altı yazılar uyarı yapılmaksızın yayından kaldırılabilir. 1000 karakter altı tüm paylaşımlar “Editör”  kontrolünde insiyatife bağlı yapılmalıdır.
 • En az %50’si alt başlık puntosuyla gönderilmiş yazılar, tamamı paragraf puntosuyla gözükecek şekilde düzenlenebilir.
 • Yazının asgari 3’te 1’ini oluşturan bir bölümü tek paragraf halindeyse, okunabilirliği arttırmak maksadıyla editör ekibimiz tarafından bölünebilir.
 • Kasıtlı veya kasıtsız olarak birden fazla kez yüklenen içerikler silinir ve tek bir örneği bırakılabilir.
 • %25 ve üzeri intihal içeren yazılar yayından kaldırılabilir.
 • Yalnızca görsel içeren paylaşımlar yayından kaldırılabilir.
 • Tekrarlanan yazı başlığı içeren veya spam olduğu raporlanan yazılar yayından kaldırılabilir.
 • Yanlış kategorilere gönderilen yazılar doğru kategorilere taşınabilir.
 • Editör ekibimiz tarafından +18 kategorisine taşınan içerikler, başka bir kategoride listelenemez.
 • Yazı içinde veya sonunda yazarın kişisel web sitesi ve/veya sosyal medya hesaplarının paylaşımı serbest olmamakla birlikte, “Gelişen Genç” üye profillerinde sosyal bağlantı bölümüne eklemeleri gerekmektedir.
 • 3. tarafların kişilik hak ve özgürlüklerine yönelik saldırı niteliği taşıyan içerikler yayından kaldırılır ve uyarı yapılmaksızın kalıcı olarak silinir.
 • Gelişen Kariyerim, önce gelişmeye ve akabinde herkesi geliştirmeye inanan bireylere bu olanağı “görsel,video ve sosyal medya” ağlarıyla öğrenme metodunu aşılamaya ve ulaşmasını sağlamaya çalışan bir organizasyondur. Sosyal akış kategorisi, yayımlanan yeni yazılardan, “Popüler” kategorisi son zamanlarda okunan popüler içeriklerden ve “Çok Okunanlar” kategorisiyse genel bağlamda gelisenkariyerim.com’da fazla okunan içeriklerden oluşabilir.

3. Hukuki Yaptırımlar

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Anayasasında bulunan ve Türk Ceza Kanununda belirtilen ifade özgürlüğünü kısıtlayıcı tüm kanunlar, Gelişen Kariyerim tarafından eklenmemiş olmakla birlikte, Gelişen Kariyerim politikaları kapsamı içerisinde kabul edilmek mecburiyetindedir.

Devlet tarafından yaptırım uygulandığı takdirde, uygulamakla mükellef olacağımız her türlü eylem veya sansür kerhen gerçekleştirilecektir.

Devlet tarafından yaptırım uygulanmadığı sürece, Gelişen Kariyerim olarak herhangi bir yazıyı sebepsizce yayından kaldırmayacağımızı beyan ediyoruz.

Bunun tek istisnası, “Gelişen Kariyerim tüzel kişiliğine, web sitesine, kurucularına hakaret etmek”, “cumhurbaşkanına hakaret”, “işkence görüntüleri”, “pornografik video” gibi unsurlar içeren ve kesin suretle hukuki sorunlara yol açacağı belli olan durumlar yaşanması halinde gerçekleşecektir.

Tüm yazı ve görsel barındıran yazım biçimleri hakkındaki gerekli bildiriler, “Gizlilik Politikası” başlığı altında “Kullanıcı & Gizlilik Sözleşmesi” ile maddesel form da anlatılmış ve siz değerli “Gelişen Genç” üyelerine sunulmuştur.


Bunun haricinde aklınıza takılan sorular olursa, gelisenkariyerim.com’da yer alan S.S.S bölümüne bakmayı, baktığınız takdir de halen kafanızı kurcalayan sorular varsa bizlere kurumsal mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Gelişen Kariyerim Kurumsal E-Posta Adresi: info@gelisenkariyerim.com