Hakkımızda1

Güçlü Biri Olmanın Sırları

 Herkese yeniden merhaba! Hayatta herkes ‘güçlü bir insan olabilmeyi gönülden ister. Öncelikle duygusal açıdan güçlü olabilmek, hayatta karşılaştığımız zorluklarla mücadele edebilmek, güven, kararlılık ve cesaretle her sorunun üstesinden gelebileceğimizi bilmek ve değişen şartlara karşı esnek bir beyin yapısına sahip olmakla doğru orantılı olarak gelişir. Bu özelikleri taşıyan ve hayatında uygulayan kişilerden edindiğim bilgilerle güçlü biri olmanın sırları hakkında yazdığım yazıma beraber bir göz atalım!

Güçlü bir adamın geleceği öngörmesine ihtiyaç yoktur. O, kendi geleceğini yaratır.

Solid Snake

 

Güçlü insanlar;

1- Kendilerine güvenirler.

GÜÇLÜ BİRİ OLABİLMENİN SIRLARI

   Hayatın hangimize, ne zaman, ne getireceği hiç belli olmaz. Gülün üzerinden dikenin eksik olmadığı gibi hayatın içinden de zorluklar eksik olmaz ve hayatta kalabilme mücadelesi hiç bitmez. Güçlü insanlar hayatın zorluklarıyla nasıl mücadele edeceklerini iyi bilirler. Duygularının içine saplanıp kalmazlar ve içinde bulundukları duruma adapte olmaya gayret gösterirler. Her ne olursa olsun her durumun geçici bir süreç olduğunun, kendilerine güvenip inanırlarsa hepsini atlatabileceğinin farkındadırlar.

2- ‘Hayır’ demeyi bilirler.

GÜÇLÜ BİRİ OLABİLMENİN SIRLARI

   Genel olarak insanlarhayır demekten çekinirler çünkü aynı zamanda reddedilmekten de hoşlanmazlar. Ama her insanın kendine göre kırmızı çizgilerivardır ve her insan bu noktada hayır diyebilmelidir. Yoksa iş kontrolden çıkar ve sizin istemediğiniz yönlere doğru gitmeye başlar. Ve bunun sonuçları size kendinizi güç bir pozisyonda ‘güçsüz’ hissettirebilir.  Güçlü insanlar ise kendi kişiliklerinden taviz vermezler ve gerektiğinde hayır demekten çekinmezler. Çünkü hayattan ne istediklerini iyi bilir ve ona göre yaşarlar.

3- Değişimlerden korkmazlar.

  Güçlü insanlar, içinde bulunduğu olumlu veya olumsuz her durumu kabullenir, anlamaya çalışır ve denemekten korkmazlar. Yanlışa ayak diremezler ve yeniliğe açık olan esnek beyinlere sahiptirler. Çünkü değişimin iyileştirdiğini bilirler.

4- Affederler ve unuturlar.

  İstenmeyen her kötü düşünce sırtta bir yük olarak gösterilebilir. Yola başlarken bu gereksiz ağır yüklerden kurtuluparınmak gerekir. Her ne olursa olsungüçlü olmak isteyen bir insan affedebilmelidir. Çünkü affetmek insanı iyileştirir. Affetmek ve unutmak isteyen her insan güçlüdür. Çünkü sahiplendiği her türlü kötü şeyi terk etmeyi ve hayata yeniden pozitif başlayabilmeyi göze almıştır.

5- Sadece olumlu şeylere hayatlarında yer vermeye özen gösterirler.

  Ayağımıza taş misali bağlı her kötü düşünceyi bırakıp terk ettiğimizde yukarı doğru yükseliriz. Duygu ve düşünce dünyasında da düzen böyle. Aslında beynimiz biz ona ne dersek ona inanır dolayısıyla biz de öyle hissetmeye başlarız. Örneğin, kendi kendinize Ben çok mutluyum! demeye başlayın, eskisinden daha iyi hissedeceğinizi size garanti ederim. Mutluluk gibi hayatınızda daha çok yer vermeniz gereken daha birçok olumlu duygu var. Bence kendinize bugün daha iyi hissetmek için bir şans vermelisiniz çünkü bunu hak ediyorsunuz. 🙂 Güçlü biri olmanın sırları hakkında yazdığım yazımı umarım beğenmişsinizdir. Diğer yazılarımız için buraya tıklamanız yeterli.

Stres İle Nasıl Baş Edilir?

Kafaya Takmamanın Yolları

Zaman Yönetimi İçin Eisenhower Matrisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu