Öneriler

İngilizce Öğrenmek İçin Uygulama Önerileri

Merhaba Sevgili Gelişen Kariyerim Okuyucuları, bugün global dünyada İngilizce öğrenmek ve bunun gerekliliğine neredeyse hepimiz vakıfız. Fakat bu dili ne derecede öğrenebiliyor ve pratiklerle kendimizi geliştirebiliyoruz? Şimdi bahaneleri bir kenara bırakma ve yolda, otobüste, ders aralarında, boş kalınan her anda nasıl İngilizce öğrenebileceğinizi görme zamanı! İşte telefonunuzda bulunacak 10 uygulama ile İngilizce öğrenme tavsiyelerimize göz atın. Devamlılığınız ve azminizle ne kadar yol alabileceğinizi göreceksiniz.

Do you speak English (İngilizce biliyor musunuz?

Voscreen

Voscreen

İngilizce öğrenmek adına alacağınız en sık tavsiyelerden biri olan dizi film izleme işinin gerçekten aktif bir şekilde dinleme ve anlama yeteneklerinizi geliştirmesi için Voscreen muazzam bir uygulama! Uygulama içerisinde İngilizce seviyenizi ve özellikle çalışmak istediğiniz dil bilgisi konularını seçebilirsiniz. Uygulama, İngilizce olarak dinlediğiniz dizi film repliklerini sizden çevirmenizi istiyor ve sizi bir puanlamaya tabii tutuyor. Alt yazı seçeneklerini de yine sizin seçiminize bırakan uygulama, bu yönüyle her seviyeden insanın dilini geliştirebileceği bir uygulama niteliği olduğunu gösteriyor. Kullanmaya başladığınızda size inanılmaz keyif verecek ve sizi geliştirecek bu uygulama tavsiyelerimizden ilkidir. Uygulamayı indirmeden sahneleri izlemeye bu bağlantı ile başlayabilirsiniz;

LyricsTraining

LyricsTraining

İngilizce öğrenirken dinlemek ve dinlediğini anlamak oldukça önemlidir. LyricsTraining uygulaması ise format olarak dinlediğiniz şarkının sözlerini takip etmenizi amaçlar. Uygulama içerisinde yer alan hit parçalar ve yine sizin seçiminize sunulacak İngilizce seviyeniz ile boşluk doldurma testi çözer gibi uygulamada pratikler yapabilirsiniz. Hem sevdiğiniz parçaları dinleyerek hem de tam anlamıyla dinlediğiniz şarkının sözlerini öğrenerek genel yarışmalara katılabilir ve burada pratik yaparak sıralamanızı yükseltebilirsiniz!

Dictionary

Dictionary (Sözlük)

İngilizce öğrenmenin olmazsa olmaz materyali hepimizin bildiği üzere sözlüktür. Telefonunuza indirebileceğiniz çok sayıda dictionary uygulaması bulunuyor fakat size önerimiz kelime anlamlarını zıt ve eş anlamlıları ile size öğreten ve en basit tanımıyla İngilizce anlatımlar yapan sözlükleri tercih etmenizdir. İngilizce-Türkçe sözlükler size sadece bir kelimeyi ezberletecek ve hiçbir çağrışım ya da akılda kalacak olmadan sizi çalıştığınız yanılgısına itecektir.

Grammarly

Telefonunuza indirebileceğiniz oldukça kullanışlı bir klavye uygulaması olan Grammarly; sıradan klavyeler gibi imla hatalarınızı düzeltmekle kalmıyor tek başınıza İngilizce cümle kurmada size yardımcı oluyor. Cümlelerde koymayı unuttuğumuz ya da yerlerini karıştırdığımız ‘the’ ‘of’ ‘in’ gibi kalıpları bizim yerimize tamamlıyor ya da yanlışlık yaptığımızda otomatik olarak bunu düzeltiyor. Grammarly uygulaması ile daha tereddütsüz İngilizce cümleler kurabilirsiniz!

Duolingo

Duolıngo

Günümüzde gittikçe popülerleşen bir diğer dil öğrenme uygulaması olan Duolingo gerçekten indirilme sayısını hakediyor! Uygulama yalnızca İngilizce değil öğrenmek istediğiniz birçok dil için kullanabileceğiniz bir uygulamadır. İçerisinde en basitten başlayarak pratikler bulunmakta günlük bildirimler yollayarak devamlılığınızı amaçlamaktadır. Kelime öğrenme ve cümle kurma üzerine kendinizi fazlasıyla geliştirebileceğiniz bir uygulama olan Duolingo’yu ücretsiz şekilde telefonlarınıza indirebilirsiniz.

İngilizce öğrenmek
Duolingo’nun devamlılık sağlamanız için fazla bildirim göndermesi kullanıcıların dikkatini çekmiş.

Quizlet

Quizlet

Öğretmenlerimizin bizden hazırlamamızı istediği kelime kartlarının dijital versiyonu olan Quizlet uygulaması format olarak kullanıcıya kelime öğretmeyi hedefler. Kelime öğrenirken izlenecek en doğru yol olan Türkçe-İngilizce formatını değil, İngilizceİngilizce formatını kullanır. Öğrenmek istediğiniz kelimelerin en basit İngilizce açıklamaları ve uygun görsellerle etkin öğrenme için idealdir. Quizlet’i diğer kelime öğreten uygulamalardan ayıran yönü ise uygulamayı toplulukla kullanabiliyor olmanızdır. Bir sınıf oluşturup bir yönetici tarafından tüm sınıfa yollanan kartlarla okullarda kullanmak için de ideal bir uygulamadır.

Cambly

Neredeyse her yerde reklamlarına ve ücretsiz deneme kodlarına rastladığımız Cambly uygulaması hakkında muhakkak bir fikriniz vardır. Kullanıcıların yorumlarında İngilizcelerini inanılmaz derecede ilerlettiğini görüyoruz. Karşınızdaki yabancı bir öğretmen ile İngilizce sohbet ederek pratik yapıyor ve bu uygulamaya bir miktar para ödüyorsunuz. Fikir edinmek için pek çok sosyal medya kullanıcısının 10-15 dakikalık kodlarını kullanarak deneyebilirsiniz. Yılın belli zamanlarında oldukça büyük indirimlere giren Cambly uygulamasını fırsat bulduğunuzda kullanmanızı öneririz.

HelloTalk

‘Dünya seninle konuşmak için bekliyor.’

Cambly uygulamasına çok benzeyen uygulamada bazı nüanslar bulunuyor. Görüntülü kullanıma izin vermeyen uygulamada mesajlaşma yoluyla ve sesli aramalarla yabancılarla pratik yapabiliyorsunuz. Pratik yaptığınız insanlar ise sizin gibi dil öğrenmek isteyen kişiler oluyor. Onlarla eşleşme algoritmanız ise öğrenmek istediğiniz dilin karşınızdakinin ana dili olması şartını arıyor. Bu sayede sizin karşınızdakine Türkçe öğretirken o da size İngilizce öğretiyor. Standart üyeliğin sunduğu imkânların bazıları da yolladığınız metinleri düzeltme ve aldığınız mesajları otomatik çevirme olabiliyor. Bu yönüyle uygulama, zorlandığınız yerlerde size destek sağlayarak öğrenme hevesinizi devam ettirmenizi amaçlıyor.

VOA Special English Learning

İngilizce öğrenmek

İngilizce öğrenirken yapılması gereken en önemli işlemlerden biri devamlı olarak okuyarak dile maruz kalmaktır. Cümle yapılarına, kelimelerine aşinalık kazanabilmek için bol bol okuma yapmanızı öneririz. Voa Special English Learning, okuma kaynağı olarak kullanabileceğiniz uygulama, Amerika’nın günlük haberlerini içeriyor. Okuyucuyu sıkmayan ve temel seviyede anlayabileceğiniz bu haberler; günlük dil bilgisi, Amerika’da insanlar, haberlerde bilim, eğitim raporu gibi başlıklara ayrılmışlar. Bu haberleri güncelleme, indirip offline şekilde okuma ve hatta sesli olarak dinleme avantajları sunan uygulama ile günlük dilde yaygın kullanımlara ait kelimeler, kalıplar ve bütün bunların telaffuzlarını öğrenebilirsiniz. Yine bu uygulama ve çeşitleri de ücretsiz olarak telefonunuza indirip kullanılabiliyor.

NETFLİX

NETFLİX

Şu günlerde neredeyse her yapımıyla gündemde olan uygulamamız Netflix, birkaç küçük ekleme ile size muazzam bir İngilizce öğreticisi olabilir. Altta vereceğimiz Language Learning With Netflix bağlantısı ile kullandığınız masaüstü Netflix hesabınıza çift alt yazı ekletebilir, kelimelerin teker teker çevirilerine bakabilir ve film dizi izlemeyi verimli hale getirebilirsiniz.

İngilizce öğrenmek ve pratik yapmak için kullanacağınız bu uygulamalar ile bir öğretmene, kursa veya okula ihtiyaç duymadan yalnızca kendiniz İngilizce öğrenmeyi başarabilirsiniz. Bu uygulamalar dışında tek ihtiyacınız olan daima varlığını koruyacak bir motivasyon ve bitmeyen bir azim olacaktır. Gelişen Kariyerim ekibi olarak motivasyon kaynağınız olmaya ve sizlere kendinizi geliştirecek tavsiyeler vermek üzere hep buradayız. Hoşça kalın! İyi çalışmalar.

İngilizce Öğrenmek İçin Özel Ders Almayı Düşündünüz Mü ? Tavsiyemiz > Tıklayın.

İNGİLİZCE FİLM ÖNERİLERİ

İngilizce Kelime ve Kelime Grupları

İngilizce Konuşmak İçin 5 Teknik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu