Öneriler

Mutlaka İzlenmesi Gereken 100 Film Önerisi | 2022

Merhaba sevgili Gelişen kariyerim okuyucuları, bugün yoğun, stresli, bol koşuşturmalı hayatımızdan kaçtığımız bu yüzden kendimize vakit ayırmak istediğimiz zamanlar da mutlaka izlenmesi gereken filmler hakkında konuşacağız.

Filmlerin Konusu Nedir?

Mutlaka izlenmesi gereken filmler, birbirinden farklı kategorilerden oluşuyor. İçerisinde aksiyon, gerilim, bilim kurgu, fantastik, çizgi-roman, drama, korku, komedi, savaş, tarih, psikolojik, gizem ve daha fazlası bulunuyor.

100+ Film Hangi Kriterlere Göre Seçildi?

IMDB ve diğer film mecralarının yüksek oylamalar da bulunulan filmler filtrelenerek liste içerisine alındı. Aşağıda yer alan film sıralaması IMDB puanına göre yapılmamış, tamamen karışık olarak yerleştirilmiştir. Siz de hemen bu muhteşem filmleri izlemeye başlayın!

Netflix’e Özel Film Önerilerimiz İçin Videomuzu İzleyebilirsiniz !

NETFLİX’TE MUTLAKA İZLEMENİZ GEREKEN FİLMLER !

1. The Shawshank Redemption ( Esaretin Bedeli )

Tür: Dram/Polisiye | Yıl: 1994

1994 yapımlı bu film, dünyaca büyük ilgi görülmüştür. Dramın başlıca gelen filmlerdendir. Filmde ana karakterler Andy ve Red’tir. Film mahkûmların parmaklıklar ardında çizdikleri dünyayı ve umudu anlatır. Film ana karakter Andy Dufresne’in karısı ve karısının sevgilisini öldürmesi ile başlar. Bu yüzden Shawsank hapishanesin de ömür boyu cezaya çarptırılır. Ama hapishane de işkence, tecavüz gibi kötü olaylar yaşanıyordur.

Fakat Andy bu kötü olaylara rağmen hayatı sevmesi ve umudu herkese örnek olmuştur. Andy her zaman özgürlüğün peşinden koşmuş ve hapishane dostu Red’de daima onun yanında olmuş ve arkasında durmuştur. Film başrol oyuncuları Morgan Freeman ve Tim Robbins’tir. Film 7 kategoride Oscar adayı olmuştur.

Esaretin Bedeli – Fragman

2. Ayla

Tür: Savaş/Dram | Yıl: 2017

Ekim 2017 de perdeye sunulan Ayla, gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır. Film 1950 Kore savaşına yardım etmek için giden Türk askerlerin arasında bulunan Süleyman Astsubay ve savaş esnasında annesini ve babasını kaybeden yetim bir kızın hikayesinden oluşmuştur. Süleyman Astsubay yıkık köyün arasında bulduğu yetim Koreli kızın adını Ayla koymuştur. O günden sonra Süleyman Astsubay ve Ayla baba kız gibi birbirlerini çok sevmişler.

Ayla birliğin neşe kaynağı olmuş. Fakat Türk ordusunun 15 aylık süresi bitmiştir ve Türkiye’ye dönmeleri gerekir. Aylayı da götürmek isteyen Süleyman Astsubay Kore kanunlarından kaçamamıştır. İkili tekrar bir araya gelmek için birbirlerine söz vermiştir. Film başrol oyuncuları İsmail Hacıoğlu ve Kyung-Ji Lee’dir.

Ayla – Fragman #1
Ayla – Fragman #2

3. Forrest Gump

Tür: Dram/Komedi | Yıl: 1994

Mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri de Forrest Gump’tır. Film Winstoon Groom tarafından yazılan kitaba uyarlanarak çekilmiştir. Öğrenme güçlüğü yaşayan Forrest Jenny adlı bir kıza aşık olmuştur. Atletik bir vücuda sahip olan Forrest filmde, Elvis Presly, Kennedy ve Nixon ile şans eseri karşılaşmıştır. Dünyaca önemli bazı olaylar da tanık olmuş hatta rol oynamıştır. Fakat Forrest bunların farkında değildir. Forrest Gump’ı canlandıran oyuncu Tom Hanks’dir. Film akademik yönden farklı kategorilerden ödüller almıştır.

Forrest Gump – Official Trailer

4. Inception ( Başlangıç )

Tür: Aksiyon/Bilim Kurgu | Yıl: 2010

Akıl tutulması yaşatan en iyi bilim kurgu filmlerinden inception, dünyaca ünlü hırsız Tom Cobb’un insanı en etkisiz olduğu rüya görme anında bilinçaltına girerek en değerli fikirleri ve sırları çekip çıkarmaktır. Bu yetenek her insanda görülmediği için Cobb tehlikeli casuslardan biri olmuştur. Aynı zamanda bu durum onun sevdiği her şeyi kaybetmesine sebep olmuştur. Tom bu durumdan kurtulmak için son bir teklif almıştır.

Bu sefer yaptığı şeyin tam tersini yapacaktır. Bir fikir çalmak yerine bir fikir koymaktır. Boşrol oyuncular Leonardo DiCaprio,  Marion Cotillard ve Elliot Page’dir.

Inception – Official Trailer

5. Dağ II ( IMDb:8,9/10 )

Tür: Savaş/Aksiyon | Yıl: 2016

Alper Çağlar’ın yönetmenliğinde çekilen film, gişede büyük satışlar yapmıştır. Başrolleri Çağlar Ertuğrul ve Uğur Bayraktar’ın canlandırdığı film, özel harekata giren Oğuz ve Bekir’in ilk görevi olan sınır dışında teröristler tarafından idam edilecek olan gazeteci Ceyda Balaban’ı kurtarmaktır.

Ama bu görev o kadar kolay değildir. Bu yüzden önlerine bir sürü engel çıkacak ve bazı arkadaşlarını bu görevde kaybedeceklerdir.

Dağ II – Fragman

6. Joker 

Tür: Dram/Suç | Yıl: 2019

Babasız büyüyen başarısız bir komedyen olan Arthur Flack’in hayatını konu alır. Film de toplumda kendine yer bulamayan, insanların sürekli kendisini kötüleyip dışlaması  sonucunda zamanla kötü bir insana dönüşmesini anlatır.

Gündüzleri geçinmek için palyaçoluk yapan Arthur, gün geçtikçe tekinsiz işler yapıp her seferinde kaos ortamı yaratır. Şehir de her zaman bir huzursuzluk yaşanır. Arthur’un gün geçtikçe kötüleşmesi ona “Joker” lakabını takar.

Joker – Teaser Trailer

7. The Green Mile ( Yeşil Yol )

Tür: Fantastik/Dram | Yıl: 1999

        Mutlaka izlenmesi gereken filmler arasındadır. Ana karakterden biri olan John Coffey ürkütücü ve iri yapılı bir adamdır. John, ne kadar ürkütücü görünse de iç dünyası çok güzel ve merhametlidir.  Ama John Coffey iki küçük kızı öldürmek suçuyla idama mahkum edilir. Hapishanenin infaz müdürü Paul Edgecomb gün geçtikçe John’nun olağanüstü güçlerini fark eder. John insanların hastalıklarını içine çekip onları doğaya salarak iyileştirmektedir. Paul John’un suçsuz olduğunu öğrenince elinden geleni yapar lakin John Coffey idamdan kaçamaz. Filmin başrol oyuncuları Tom Hanks ve Micheal Clarke Duncan’dır.

The Green Mile – Classic Trailer

8. 1917

Tür: Savaş/Dram | Yıl: 2019

Bir savaş aynı zamanda dram örneği olan 1917, 1. Dünya savaşında yüzlerce askerin ölümünü engelleyen bir haberi iletmekle görevlendirilen Britanyalı Schofield ve Blake’nin yaşadığı zorlukları anlatır. Uzun, zorlu aynı zamanda ölümcül bir yol kat etmeleri gerekir. Yüzlerce askerin hayatları onlara bağlıdır.

1917 – Official Trailer

9. Whiplash ( Kırbaç )

Tür: Dram/Drama | Yıl: 2014

Müzikseverlerin kesinlikle kaçırmaması gereken film, Oscar’dan 3 ödül almıştır. Kendisini müziğe adamış ve bateri çalmakta usta olmak isteyen Andrew’in başarılarını konu alır. Andrew, daha da çok ustalaşmak için kendisine göre müzik alanında Dünya’nın en iyi üniversitesini kazanmıştır. Andrew’i keşfeden ve okulun en gaddarlarından olan Terence Fletcher’ın zorlu yolları  ile başardıkları sahneye yansıtılmıştır.

Whiplash – Trailer

10. Interstaller ( Yıldızlararası )

Tür: Bilim Kurgu/Macera  | Yıl: 2014

Mühendis ve eski NASA pilotu Joseph Cooper bir tarlada ailesiyle birlikte çiftçilik yapıyordur. Yaşanan kum fırtınası sonucunda kızı Murphy’nin odasında değişik siluetler oluşmaktadır. Joseph bunun nedeni sormak için NASA’ya başvurur. NASA’daki mühendisler açılan solucan deliğinden oluştuğunu düşünür. Bu durum da yeni yaşam alanları olduğunu düşündürmektedir. Aralarında Joseph’in de bulunduğu astronotlar araştırmak için uzaya gönderilir. Dünya da 7 yıl, burada 1 saate denk gelmektedir. Bu yüzden çok hızlı ve dikkatli olmalıdırlar.

Interstaller – Trailer

11. 3 Idiots ( 3 Aptal )

Tür: Romantik/Komedi | Yıl: 2009

2009 yapılı film, Hint asıllı komedi ve dram türündedir.  Mühendislik fakültesinde okuyan 3 dostun yaşadıklarını anlatır. Her dostun bu bölümlere gelmesinin farklı hikâyeleri vardır. Film de dostluğun önemini anlatırken bir yandan da eğitim sistemini eleştirir niteliktedir.

3 Idiots – Trailer

12. Up ( Yukarı Bak )

Tür: Macera/Çocuk | Yıl: 2009

Hem dram hem komedi türünde, ailenizle beraber izleyebileceğiniz en harika filmdir. Çocukluktan beri tanışan Carl ve Ellie’nin evlenip aralarındaki saf aşklarıyla yaşlanırlar. Ellie, sevgi dolu, dünyayı keşfetmeyi seven bir kadındır. Carl ise daha içe kapanık, üstünü hep örttüğü bir maceraperestliği vardır. Ellie çok yaşlanıp, hayata gözlerini yummuştu. Carl, Ellie’nin ölümünden sonra, onun hep istediği hayalini gerçekleştirmek için yola koyuldu.

Up – Trailer

13. Ahlat Ağacı

Tür: Dram | Yıl: 2018

Nuri Bilgi Ceylan’ın senaristliği ve yönetmenliğini yaptığı Ahlat ağacı, okumayı çok seven ve Üniversitede sınıf öğretmenliğini bitiren Doğu Demirkol’un canlandırdığı  Sinan karakterini konu alır. Bir gün yazdığı kitabın parasını toplamak için kasabaya gidip çalışan Sinan’ın, babasından kalan  borçlarını öğrenir. Babası İdris yüzünden Sinan’ın işleri her zaman zora girer.

Ahlat Ağacı – Fragman

14. The Truman Show

Tür: Dram/Bilim Kurgu | Yıl: 1998

Mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri de kuşkusuz Truman Show’dur. Başarılı bir şekilde kaleme alınmış film, yaratıcılıkta en üst sıradadır. Dram ve aynı zamanda komedi ağırlıklı film, Jim Carrey’nin oynadığı Truman karakterinin etrafında geçer. Dünyanın en güzel adasında yaşayan insanların, her zaman mutlu olması ve bunun yanında hiçbir kötü olaylarla karşılaşmaması filmi daha da imrenilecek ve güzel bir hale getiriyor.

The Truman Show – Trailer

15. The Pursuit of Happyness ( Umudunu Kaybetme )

Tür: Dram | Yıl: 2006

Will Smith’in canlandırdığı Chris Gardner’ın biyografisi ele alınmıştır. Chris iyi bir baba, iyi bir eş ve çok azimli bir insandır. Ama maddi açıdan büyük geçimsizlikler yaşar. Lakin Eşi bu sıkıntılarla başa çıkamadığı için oğlunu ve eşini terk eder. Chris’in omuzlarına ağır sorumluluklar kalmıştır. Bu yüzden oğluyla birlikte büyük bir yaşam  mücadelesi verir.

The Pursuit of Happyness – Official Trailer

16. My name is Khan ( Benim Adım Khan )

Tür:  Dram/Romantik | Yıl: 2010

Otizmin bir çeşidi olan Asperger sendromu yaşayan Rızvan Khan annesi öldükten sonra Amerika’ya kardeşinin evine yerleşmiştir. Orada Mandira adında Hindu dul bir kadınla tanışmış ve onunla evlenmiştir. Fakat Mandira’nın oğlunu faşist insanlar tarafından soyadı Khan olduğu için döverek öldürülmüştür. Bunun üzerine  Mandira eşini terk etmiştir. Rızvan Khan geri dönmek için ne yapmalıyım sorusuna Mandira, Amerika başkanına: ” Benim adım Khan ve ben bir terörist değilim.” Demesini istemiştir. Khan bunu ciddiye alıp yola düşmüştür. Film bizlere diretilen yanlış bildiğimiz doğruları da anlatmıştır. Filmin kahramanları Shah Rukh Khan, Kajol Devgan ve Zarina Vahab’tır.

My Name is Khan – Trailer

17. La La Land ( Aşıklar Şehri )

Tür: Müzikal/Romantik  | Yıl: 2016

2016 yapımlı film, kesinlikle izlenmesi gerekilen en güzel romantik filmler arasındadır. Film, Ryan Gosling’in canlandırdığı Sebastian ve ünlü yıldız Emma Watson’un canlandırdığı Mia’nın aşk dolu ve sanat tutkulu hayatını anlatır. İki sevgili hayallerini gerçekleştirmek için birbirlerine hep yardımcı olurlar. Tam bir aşk masalı olan filmi kaçırmamanızı öneririm.

La La Land – Official Trailer

18. Arrival ( Geliş )

Tür: Bilim Kurgu/Gerilim | Yıl: 2016

8 dalda Oscar adayı olan Arrival, hayatınıza damga vuracak kesinlikle izlenemeniz gereken bir bilim kurgu filmidir. Arrival, Dünya’nın 12 farklı ülkesine inen uzaylı gemisinin gelmesi ve uzaylıların dilini anlaması için Amerikan ordusu Louise Banks’tan yardım istemiştir. Ona yardım edecek olan Ian Donnelly’nin öğrenmesi gereken sorular; “Nereden geldiler ve neden geldiler?” olacaktı.

Arrival – Trailer

19. Titanic

Tür: Romantik/Dram | Yıl: 1997

James Cameron tarafından yönetmenliği yapılan bu film “Titanik Faciasından” esinlenilmiştir. 14 dalda Oscar adayı olan film,  “Titanik” isminde yolcu gemisinin yolculuğa çıktıktan sonra buz dağına çarpması felaketini anlatır. Geminin yolculuk esnasında,  Leonarda Dicaprio’nun oynadığı ressam olan Jack karakteri ve Kate Winslet’in oynadığı Rose karakterinin unutulmaz aşkın en güzel halini de anlatır. Kısacası izlemediyseniz kesinlikle göz atmanız şart.

Titanic – Trailer

20. Lucy

Tür: Aksiyon/Bilim Kurgu  | Yıl: 2014

Mutlaka izlenmesi gereken filmler arasında yer alır. Tayvan’ın başkentin de sadece eğlenmek için takılan Lucy’nin yanlış kişi ile karşılaşması sonucu sentetik uyuşturucu üreten mafyaların eline düşmüştür. Lucy’i taşıyıcı yapmak için karnına yerleştirdikleri uyuşturucunun içinde patlaması sonucunda Lucy’nin olağanüstü güçleri olmasına yol açtı. Artık akıl okuma, telekinezi ve acıyı hissetmeme gibi yetenekleri oluşmuştur. Lucy’i canlandıran başrol oyuncusu Scarlett Johansson’dur.

Lucy – Trailer

Mutlaka İzlemeniz Gereken Filmler listesine eklemek istediğiniz filmleri “info@gelisenkariyerim.com” adresine gönderebilir veya yorumlarda belirtebilirsiniz. İyi seyirler!

21. 6 Underground

Tür: Aksiyon/Gerilim | Yıl: 2019

6 Underground, kenti suçlulardan kurtarmak için her bir ekip üyesini ölü olarak göstererek, suçluların peşine düşmelerini konu alan aksiyon dolu bir filmdir. Altı kişilik bir milyarder grubun hikayesini konu edinen filmimiz, 2007’de başlayan uzun soluklu Transformers serisinin yönetmeni olan Michael Bay’in ellerinde daha da güzelleşiyor. Başrolün de Ryan Reynolds’un olduğu bu film ile kemerlerinizi bağlayıp aksiyon da koşmaya hazır olun!

6 Underground – Trailer

22. In Time ( Zamana Karşı )

Tür: Bilim Kurgu/Aksiyon | Yıl: 2011

In Time ile bakış açınızı değiştirmeye hazır mısınız? Tüm filmlerin konusu bir başkayken bu filmi tamamen başka bir yere koyabiliriz. Gelecekte yaşadığınızı ve artık paranın bir değeri kalmadığını düşünün. Sürekli yaşlanan insanlar, artık ömürlerini daha da sürdürmek için zaman kavramına ihtiyaç duyuyorlar. İşte In Time filmimiz zaman kavramını öyle bir işlemiş ki aksiyon ve gerilimin beraberinde olduğu bir ana tanıklık edeceksiniz. Filmimiz de zaman, para ve güçe eşit demektir. Başrolümüz Will Salas, bir hata sonucu cinayetten hüküm giyecek ve bu sisteme bir dur diyecektir. Sizce sistemi kaldırabilecek mi, buyrun fragmanımızı izleyelim!

In Time – Trailer

23. Triple Frontier

Tür: Aksiyon/Soygun | Yıl: 2019

Özel Kuvvetler’de görev almış 5 operasyon askeri, Güney Amerika’da bulunan seyrek nüfuslu sınır bölgesin de bir soygun için plan yapmaktadır. Asıl amacı şiddetiyle tanınan bir kartelin serveti olan bu ekip sadece bu tehlikeli operasyonu ülkeleri için değil kendileri için üstleniyorlar. Tabii ki her şey bu kadar da kolay olmayacak. İncelikle yaptıkları bu plan beklenmedik bir anda kontrolden çıkarak farklı bir seyir de ilerleyecektir. Filmimiz bununla da yetinmiyor, sizleri hayat mücadelesi vermekle sınıyor. Gelin beraber bu banka soygununa yakından bakalım!

Triple Frontier – Trailer

24. Fractured ( Gerçeklikten Kaçış )

Tür: Gerilim/Psikolojik Gerilim | Yıl: 2019

Fractured filmimiz tamamen algılarınızı baştan sorgulatacak bir gerilim/psikoloji filmidir. Oyuncumuz Ray Monroe, eşi Joanne ve kızları ile birlikte Minneapolis’e yolculuk için yola koyuluyorlar. Ancak o da ne tabii ki bu yolculuk hiçte bekledikleri gibi gitmeyecektir. Yolculukta kaza yapan aile soluğu hastanede alarak, yarım kalan yollarına devam etmek istiyorlar. Filmimiz, şüphelerinizi daha da arttıracak, acaba gerçekten oldu mu dedirttirecek farklı bir yapıt olarak karşınıza çıkıyor. Ailesi ile birlikte hastane’de olaylar yaşayan Ray Monroe delilikle suçlanmaya çalışılacak. Sizce Ray Monroe gerçekten deli mi, yoksa üzerinde bir operasyon mu oynanıyor? Arkanıza yaslanın ve bu ana tanıklık edin!

Fractured – Trailer

25. Django ( Zincirsiz )

Tür: Western/Dram | Yıl: 2012

Sizinle ufak bir yolculuk yapalım ve Django ile geçmişe ufak bir adım atalım. Bu film de yok yok! Eski zamanlar da yer alan köle tabirini bizlere hissettirecek olan bu film de başrolümüz Django, Alman asıllı ödül avcısı Dr. King Schultz ile yolu kesişecektir. Olayların ardı ardını kesilmeyen ve Western/Dram kategorisiyle bizleri şaşırtacak filmimiz, ünlü isimlere de ev sahipliği yapıyor. Projenin başrollerinde Jamie Foxx, Christoph Waltz, Kerry Washington, Leonardo DiCaprio ve Samuel Jackson gibi yıldızlardan oluşan filmimizin trailerini hemen aşağıdan izleyebilirsiniz, haksız zincirleri kırmaya hazır mısınız?

Django – Trailer

26. The Prestige ( Prestij )

Tür: Gizem/Gizem | Yıl: 2006

Akşamınızı güzelleştirmek ve keyifli bir saat geçirmek istiyorsanız filminiz şimdiden hazır! Güzel bir hayat hikayesini konu alan filmimiz, sizlere her şeyin göründüğü gibi olmadığını ve “güç” kavramını çok iyi bir şekilde anlatıyor. Londra’da bulunan Robert Angier, sevgili eşi Julia McCullough ve Alfred Borden bir sihirbazın asistanları olarak çalışıyorlar. Bir gösteri sırasında beklenmedik bir olay oluyor ve Alfred suçlanıyor. Robert ile Alfred’in olan düşmanlığı her biri daha iyi olana dek devam edecektir. Sizce bu savaşı kim kazandı? Trajik olayların birbirini takip ettiği bu filmimiz bize göre listenin en sağlam filmlerinden birisdir. O zaman buyrun sizi trailer’e alalım!

The Prestige – Trailer

27. The Old Guard ( Ölümsüzlük )

Tür: Aksiyon/Fantastik | Yıl: 2020

The Old Guard filmimiz, yıllardır paralı bir asker olarak çalışan bir grup ölümsüz askeri konu alıyor. Ölümsüzlükleriyle yaşamak zorunda kalan paralı askerler, başka bir ölümsüzün de varlığını keşfediyorlar. Bu kişi ise denizcilere hizmet veren bir kadın askerdir. Sizce ölümsüzlükleri devam mı edecek yoksa farklı bir seyirde mi ilerleyecek? Aksiyonu bol ve seyir keyfi yüksek olan bu filmimiz ile çatışmaya hazır olun!

The Old Guard – Official Trailer

28. The Blind Side ( Kör Nokta )

Tür: Spor/Dram | Yıl: 2009

The Blind Side ile hayat amacınızı baştan sorgulayabilirsiniz. Gerçek bir Amerikan Futbolu sporcusu Micheal Oher’in yaşamış olduğu hayatı konu edinen filmimiz, dram anlarıyla yürek burkuyor. Babasının kim olduğu belli olmayan ve annesi ağır bir uyuşturucu bağımlısı olan başrolümüz, 13 kardeşin arasında yaşam mücadelesi vermektedir. Okuma ve yazma bilmeyen, okulda son derece başarısız olan bu çocuğu, zengin bir aile evlat edinmeye çalışacak. Sizce başarılı olabilecekler mi?

The Blind Side – Official Trailer

29. The Last Knights ( Son Şövalyeler )

Tür: Aksiyon/Macera | Yıl: 2015

Eski bir savaşçının, ustasının intikamını almak için giriştiği isyan mücadelesini konu alan filmimiz, detaylı sanat tasarımı ve dönem atmosferini yansıtarak çok güzel bir görüntüyü bizlere sunuyor. Olayın içerisinde olacağımız bu filmi, kendi ülkesinde adından söz ettiren Kazuaki Kiriya, yönetmenlik koltuğuna oturuyor. Başrollerimiz de ünlü aktör Clive Owen, Morgan Freeman ve Aksel Hennie bulunuyor. Seyir zevki yüksek ve aksiyonu bol olan fimimiz de sizce isyan mücadelesi başarılı olacak mı? Buyrun sizi muhteşem filmimize alalım!

The Last Knights – Official Trailer

30. Mortal Engines ( Ölümcül Makineler )

Tür: Bilim Kurgu/Aksiyon | Yıl: 2018

Mortal Engines ile büyük bir yıkımın ardından kurulan yeni düzen de hayatta kalmaya hazır mısınız? Medeniyetin yok olduğu ve büyük felaketlerin olduğu bu devir de artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. İnsanlar kendilerine yeni bir yaşam alanı belirlemiştir. Yeryüzünde hareket eden büyük şehirler sizi korkutmasın, bu şehirler dünya da dolaşarak daha küçük olan kasabaları yağmalamakla meşgul olacak. Peki bu sisteme dur diyecek bir kişi çıkmayacak mı, tabii ki çıkacak! Başrollerimizden Tom Natsworthy ve tehlikeli kaçak Hester Shaw ile bu sisteme baş kaldıracaklar, peki başarılı olabilecekler mi? Yollarının kesişmesi beklenmedik olan bu ikilinin kurduğu ihtimal dışı ortaklık, dünyanın kaderini sizce değiştirebilecek mi?

Mortal Engines – Official Trailer

31. Army of the Dead ( Ölüler Ordusu )

Tür: Korku/Aksiyon | Yıl: 2021

Konusu olarak diğerleri kadar iyi olmayan ancak görsel animasyonları ile göz dolduran Netflix’in projesi Army of the Dead ile ölüler içerisinde gezineceksiniz. Las Vegas’taki bir zombi salgını sırasında yaşananları konu edinen filmimiz, salgın sırasında bir grup paralı askeri bir araya getirecek ve planlar yaptıracak. Ekibimiz, karantina bölgesine girmeye cesaret ederek gelmiş geçmiş en büyük soygunu yapmaya uğraşacaktır. Sizce bu soygun da tek dert, zombiler mi olacak? Sorunun cevabı için buyrun sizi filmimize alalım!

Army of The Dead – Official Trailer

32. Tomb Raider

Tür: Aksiyon | Yıl: 2018

Oyunlarıyla bizlere keyifli anlar yaşatan Tomb Raider’ı bilmeyen yoktur herhalde. Babasının ortadan kaybolmasından 7 yıl sonra 21 yaşındaki Lara, küresel ticaret imparatorluğunun başına geçmeyi redderek, bisiklet kuryesi olarak çalışacaktır. Ancak her şey ortaya yeni bir antik eserin çıkması sonucu şekillenecektir. Bu antik eser Lara’yı araştırmalara itecek ve gizemli ada’ya bir ziyaret gerçekleşecektir. Olayların birbirini takip ettiği filmimiz de, sürekli tetikte olarak macerayı ilikleriniz de hissedeceksiniz. Lara, sizce bilinmeyene doğru yolculuk yaparken hangi sorunlarla karşılaşacak, izleyip görelim!

Tomb Raider – Official Trailer #1
Tomb Raider – Official Trailer #2

33. Kate

Tür: Aksiyon/Gerilim | Yıl: 2021

Yetenekli bir kadın suikastçi olan Kate ile zaman da yarış yapmaya hazır olun! Zehirlendiğini öğrenen Kate’in düşmanlarından intikam alması için sadece 24 saati vardır. Zehrinin geri dönüşünün olmadığının farkında olan Kate, intikam almak için harekete geçecektir. Bu sıra da başrolümüz, eski kurbanlarından birinin kızıyla iletişime geçerek bağ kurar. Uzun zamandır hissetmediği duygulardan ders alıp son anlarını güzel mi geçirecek yoksa intikamın peşinden mi gidecek hep birlikte göreceğiz!

Kate – Official Trailer

34. Spenser Confidential ( Spenser Kanunları )

Tür: Aksiyon/Suç | Yıl: 2020

Spenser Confidential filmimiz, bir cinayeti çözmek için birlikte hareket etmek zorunda kalan eski bir suçlu ile eski bir polisin hikayesini bizlere sunuyor. Başrolümüz Spenser, eski bir polis memurudur. Yıllar önce ayrıldığı Boston’a geri dönen Spenser, burada eski suçlu Hawk ile yaşamaya başlayacaktır. Hawk ile Spenser, arkalarında bıraktıkları hayattan uzaklaşmak isteseler de, kendilerini yeniden suç dünyasının içinde bulacaklar. Birbirlerinden tamamen zıt olan bu karakterler, bir cinayetin gizem perdesini aralamak için var güçleriyle çalışacaklar. Sizce Spenser – Hawk ikilisi başarılı olabilecekler mi?

Spenser Confidential – Official Trailer

35. Death Race ( Ölüm Yarışı )

Tür: Aksiyon/Bilim Kurgu | Yıl: 2008

Death Race, hayatta kalmak için yarışmak zorunda olan mahkum Jensen Ames’in macerasını bizlere konu ediyor. Yakın bir gelecekte, orantısız sanayileşme hamleleri, plansız / programsız büyüme ve kontrol edilemeyen nüfus artışı konuları günden güne artmaktadır. Bu devir içerisinde şiddet arzusu taşıyan ve ölümüne dövüş için yarışan bu mahkumların arasında 3 şampiyonluk kazanmış otomobil yarışcısı Jensen Ames, öldürülemez ünvanıyla yöneticilerin hedefi olacaktır. Ames’in üstüne oynanan oyunlar sizce onu yıldırabilir mi? Ames ile heyecana hazır olun!

Death Race – Official Trailer

36. The Terminal

Tür: Dram/Romantik | Yıl: 2004

Yönetmenliğini Steven Spielberg’un yaptığı The Terminal filmin de, Krakozhia isimli bir ülkenin vatandaşı olan Viktor Navorski, JFK havalimanına giriş yaptığı an pasaportun geçersiz olması nedeniyle Amerika’ya girme hakkını kaybediyor. Ülkesi Krakozhia’da sivil savaş çıkmış ve ABD artık ülkesini tanımamaktadır. Pasaport ve kimliği geçersiz olan Viktor’un yapabileceği tek şey dilini bile bilmediği bu ülkenin havaalanında yaşamayı öğrenmek olacaktır. Sizce Viktor ülkesine geri dönebilecek mi?

The Terminal – Official Trailer

37. White House Down ( Beyaz Saray Düştü )

Tür: Aksiyon/Gerilim | Yıl: 2013

Independence Day, The Day After Tomorrow ve 2012 gibi yüksek bütçeli filmlere imza atan Alman yönetmen Roland Emmerich’in yönetmenliğini yaptığı White House Down filmi ile birden fazla insanın nasıl yaşam mücadelesi verdiğine tanıklık edeceksiniz. Başrolümüz John Cale, başkan James Sawyer’in korumalarından birisi olabilmesi için başvuruda bulunacaktır. Dönen cevap red olunca olumsuz haberi ailesine iletirken bir grup asker beyaz sarayı işgal edecektir. Başkan, first lady ve çocuklarının hayatları tehlikedeyken tek çare John Cale’dir. Sizce üçünün kaderini de John değiştirebilecek mi? Cevaplar için sizi filmimize alalım!

White House Down – Official Trailer

38. The Equalizer ( Adalet )

Tür: Aksiyon/Gerilim | Yıl: 2014

Hollywood’un genç ve yetenekli ismi Chloë Grace Moretz’in yer aldığı filmimiz de, McCall gizemli geçmişini arkasında bırakarak sakin ve sessiz bir yaşama doğru yelken açacaktır. Fakat acımasız Rus mafyasının kontrolü altında olan Teri isimli bir genç kızla tanıştığında onun içinde bulunduğu duruma sessiz kalamaz. Kendi kendisini emekli etmiş olan McCall, içindeki adalet duygusunu ortaya çıkaracak ve Teri’ye yardım edecektir. Aksiyon ve gerilimin birbirini takip ettiği filmimizde güçsüzün yanında yer alacak olan McCall, Rus mafyasıyla başa çıkabilecek mi?

The Equalizer – Official Trailer

39. The Accountant ( Hesaplaşma )

Tür: Aksiyon/Gerilim | Yıl: 2016

Başrolümüz Christian Wolff dahi denilebilecek bir matematik uzmanıdır. İnsanlardan çok rakamlarla içli dışlı olan karakterimiz, aslında normal bir muhasebeci gibi gözükse de arka planda suç örgütleri için çalışmaktadır. Hazine Bakanlığı tarafından araştırılması sonucunda dikkat çekmemek için sıradan göründüğü bir müşteriyle anlaşan başrolümüz, aslında olayların bu kadar basit olmadığını da fark edecektir. Christian, hesaplarda keşfettiği milyonlarca dolar tutan tutarsızlık üzerine çalıştıkça tehlikeler de artmaya devam edecektir. Gavin O’connor’un yönetmenliğini üstlendiği filmimiz de başrolleri Ben Affleck ile Anna Kendrick üstlenirken, filmin kadrosunda J.K. Simmons, Jon Bernthal ve Cynthia Addai-robinson gibi isimler yer alıyor.

The Accountant – Official Trailer

40. Polar

Tür: Aksiyon/Gerilim | Yıl: 2019

Aksiyonun ve heyecanın tam kalbi olan Polar filmimiz de Duncan Vizla nam-ı diğer başrolümüz Black Kaise, dünyanın en iyi suikastçılarından biridir. Artık emekli olma zamanının geldiğini düşünen Duncan, kendisine huzur içerisinde yeni bir dünya kurmaya karar verir. Ancak eski işvereni Duncan ile ilgili bambaşka düşüncelere sahiptir ve ona büyük bir sorumluluk verir. Duncan, kendisini bir anda daha genç, hızlı ve acımasız katillerden oluşan bir topluluğun başında bulur. O artık oyuna geri dönmek ve hayatı için yeniden savaşmak zorundadır.

Polar – Official Trailer

41. Xtreme

Tür: Aksiyon/Gerilim | Yıl: 2021

Netflix’in projesi olan Xtreme’da eski bir kiralık katil olan Max, kardeşi Lucero’nun ihanetine uğrayacaktır. Lucero’nun babasının ve oğlunu öldürmesinin üzerinden geçen iki yılın ardından Max, artık intikam almak için harekete geçer.

Xtreme – Official Trailer

42. Don’t Look Up ( Yukarı Bakma )

Tür: Felaket/Fantastik | Yıl: 2021

Don’t Look Up, dev bir göktaşının gezegeni yok edeceği konusunda insanları uyarmak için çalışan iki gökbilimcinin hikayesini konu ediniyor. İnsanlık önemli bir tehlike ile karşı karşıyadır. Everest Dağı büyüklüğünde bir kuyruklu yıldız hızla Dünya’ya yaklaşmaktadır. Oluşacak çarpışma Dünya’nın yok olmasına neden olacaktır. Astronomi yüksek lisans öğrencisi olan başrolümüz Kate Dibiasky’nin yaptığı bu keşif, insanlığın kurtulmasını sağlayacaktır. Kate ve Dr. Randall Mindy, insanlığı uyarmak için bir medya turuna çıkmaya karar verir. Kare ve Randall, insanları yaklaşan felaketten haberdar etmek için büyük çaba harcarken kendilerini beklenmedik durumların içinde bulur. Sizce 2 gökbilimci Dünya’yı kurtarabilecek mi?

Don’t Look Up – Official Trailer

43. The Platform

Tür: Gerilim/Korku | Yıl: 2019

The Platform filmi ile olaylara çok farklı bakmayı öğreneceksiniz. Her kat da sadece iki kişinin bulunduğu ve çok katlı olan bir hapishanede yaşanılan sınıfsal ayrımları ve haksızlıkları anlatan filmimiz sizlere kararlarınızı sorgulatacak. Hapishanede dağıtılan yemekler ilk başta en üst katta olanlara veriliyor, artan yemekler ise bir alt kattakine gidiyor. Bu hapishane de farklı bir şeylerin gittiğini düşünen başrolümüz, kendince taktikler edinerek bir isyan oluşturmaya çalışıyor. Sizce başrolümüz bu sisteme dur diyebilecek mi?

The Platform – Official Trailer

44. Dangal

Tür: Spor/Aksiyon | Yıl: 2016

Yönetmenliğini Nitesh Tiwari’nin üstlendiği Hint yapımının başrollerinde Aamir Khan, Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh yer alıyor. Hintli Mahavir Singh Phogat’ın hikayesini anlatan filmimiz, spor/aksiyon yönüyle izleyicisini kendine bağlıyor. Mahavir Singh Phogat, bir güreş hayranıdır. İki küçük kızına da güreş öğretmeye karar verir. İki kız, Babita Kumari ve Geeta Phogat, çocukluklarından başlayarak güreş eğitimi alarak büyürler. Büyüdüklerinde iki kız da güreşte iddialı isimler olmuştur. Geeta Phogat 2010 Commonwealth Oyunları’nda altın madalya kazanarak güreşte bu dalda ödül kazanan ilk kadın güreşçi olurken, kız kardeşi Babita da gümüş madalyayı alır. Genç kadın güreşçiler başarıya giden yol boyunca sosyal şekillendirmenin baskısıyla da mücadele etmek zorunda kalacaktır. Genç kadın güreşçiler, bu süreci düzgün geçirebilecek mi hep beraber göreceğiz!

Dangal – Official Trailer

45. Warcraft

Tür: Fantastik/Aksiyon | Yıl: 2016

Hepimizin bildiği World of Warcraft oyununun sinema filmi olan yapımımız, birbirinden tamamen farklı ırkların karşı karşıya geldiği fantastik bir dünyayı sinemaya taşıyor. Ork savaşçılarının ülkeleri yok olmuş ve hayatta kalanlar yeni bir koloni oluşturmak amacıyla, Azeroth krallığının eteklerine gelirler.  Azeroth krallığı barışdan yana olsa da savaş kaçınılmazdır. İki dünyayı birleştiren kapı açıldığında, bir ordu yıkım bekler, diğeri de yok olma ihtimaliyle karşı karşıyadır. Filmin yönetmenliğini Moon filmiyle sinemaya esaslı bir giriş yapan, genç neslin umut vaadeden yönetmenlerinden Duncan Jones yer alırken, oyuncu kadrosunda ise  Travis Fimmel, Paula Patton, Ben Foster, Dominic Cooper, Toby Kebbell, Ben Schnetzer, Rob Kazinsky ve Daniel W isimleri yer alıyor.

Warcraft – Official Trailer

46. Crank

Tür: Aksiyon/Aksiyon Gerilim | Yıl: 2006

Crank filmimiz de başrolümüz Chev Chelios, suçlu Verona tarafından zehirlenir. Chev, aslında bir tetikçidir ve bu işe de son verme kararı almıştır. Umulmadık bir anda kendisine enjekte edilen bu zehirden kurtulana dek hayatta kalmasının sadece tek yolu vardır. Arkadaşı ve doktoru olan Miles, panzehir bulunana dek adrenalin seviyesini yüksek tutması gerektiğini söyler. Chev, kız arkadaşı Eve ile buluşur ve onunla birlikte Verona’nın peşine öldürmek için düşerler. Bu süreçte bir yandan başkalarına zarar vermeyi sürdürüp diğer yandan da hayatındaki gerilim ve heyecanı yüksek düzeyde tutmak için takibi hiç bırakmayan Chev ve Eve, sizce başaracaklar mı?

Crank – Official Trailer

47. War For The Planet Of The Apes ( Maymunlar Cehennemi 3: Savaş )

Tür: Bilim Kurgu | Yıl: 2017

Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti’ni izlemediyseniz önce onu izleyip sonra bu filme gelmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü Şafak Vakti filmimiz de Sezar, Kobo’nun ihanetine uğrayarak kendi ırkından büyük kayıplar verdi. Sonuçları olarakta insanlığın onları affetmeyeceğini bildiğinden savaşa hazırlanıyordu. 3 yıl sonra gelen devam filmi olarak filmimiz, direkt savaşın ortasına götürüyor. Sezar her ne kadar savaşmak istemeyip barışı istese de, insanlık adına savaşan Albay, acımasızlığı ile nam salıyor ve maymunların kökünü kazımak için her türlü yolu deniyor. Ancak Sezar’ın da Albay karşısında boyun eğmeye niyeti olmayacak. Şimdi iki ırkın da geleceğinin kaderi bu yüzleşmeye bağlıdır..

War For The Planet Of The Apes – Official Final Trailer

48. The Wolf of Wall Street ( Para Avcısı )

Tür: Dram/Komedi  | Yıl: 2013

The Wolf of Wall Street, gerçek bir yaşam öyküsünü konu ediyor. Başrolümüz Jordan Belfort 24 yaşında genç ve hırslı bir adamdır. Para kazanma arzusuyla Wall Street borsasında önce komisyoncu ve ardından Stratton Oakmont adında bir yatırımcı firmasında zengin olmak için her şeyi yapmaya hazır bir CEO olur. Her şey bu kadar iyi gidiyorken bir çöküş de oldukça yakındır. Filmin başrolünde Leonardo DiCaprio yer alırken kadroda Jonah Hill, Kyle Chandler ve Jean Dujardin kendisine eşlik ediyor. Sizce Jordan bu çöküşten kurtulabilecek mi?

The Wolf of Wall Street – Official Trailer

49. Kingsman: Secret Service ( Kingsman: Gizli Servis )

Tür: Aksiyon/Macera | Yıl: 2014

Kingsman: Secret Service ile her şeyin göründüğü gibi olmadığına şimdiden hazır olun! Başrolümüz Gary “Eggsy” Price, çok küçük yaşta babasını bir askeri görevde yitirir. Bu gizli görev neticesinde ailesine bir madalya takdim edilir ve aile zor durumda kaldığında bu madalyayı kullanacaktır. Kingsman’dan sorumlu olan Harry, bu sıradan gibi görünen gence, gizli bir bağımsız istihbarat servisi ajanı olmanın yollarını öğretecektir. Eggsy’yi bu yeni hayatında ciddi bir sınav beklemektedir. Yönetmenliğini Matthew Vaughn’un yaptığı filmin senaryosunu Jane Goldman kaleme alıyor. Mark Millar’ın çizgi romanından uyarlanan filmin başrollerini Colin Firth ve Taron Egerton paylaşırken, kadroda onlara Samuel L. Jackson, Michael Caine, Mark Strong gibi yıldız isimler eşlik ediyor. Sizce Eggsy zorluklarla başa çıkıp gerçek bir Kingsman olabilecek mi?

Kingmsna: Secret Service – Official Trailer

50. The Invention of Lying ( Yalanın İcadı )

Tür:  Komedi/Romantik | Yıl: 2009

The Invention of Lying ile yepyeni bir dünyaya hazır mısınız? Politikacısınıdan reklamcısına herkesin aklındakini doğru olarak söylediği bir gerçeklik düşünün. İşte o gerçeklikte ezik bir adam olan başrolümüz Mark, yalan söyleyebilmeyi keşfediyor. Sizce yalanın bulunmasıyla dünya nasıl bir hale bürünecek? Gelin hep beraber keşfedelim!

The Invention of Lying – Official Trailer

Mutlaka İzlemeniz Gereken Filmler Listemizde Geriye 50 Film Kaldı ! İyi Seyirler.

51. Jack Reacher

Tür: Aksiyon/Gerilim | Yıl: 2012

Olağan Şüpheliler filmiyle 1996’da En İyi Senaryo dalında Oscar almış olan senarist ve yönetmen Christopher McQuarrie’nin yönetmenlik koltuğunda oturduğu filmin başrolünde Tom Cruise’in olduğu Jack Reacher filmimizle tanışın! Aksiyon severlerin tam aradığı bir film diyebiliriz. Pittsburgh kentinde her şey günlük gülistanlık ilerlerken, bir anda Street köprüsüne bakan parkta silah sesi duyulacak ve birkaç insan vefat edecektir. Olayların ardı ardını kesmeyen filmimiz de tüm kanıtlar gün gibi ortadayken eski bir asker olan Jack Reacher olayın görünmeyen yönlerini açığa çıkartacağı bir davanın içine girecektir. Sizce Jack Reacher bu olaylardan kurtulabilecek mi?

Jack Reacher – Official Trailer

52. The Tomorrow War ( Yarının Savaşı )

Tür: Aksiyon/Bilim Kurgu  | Yıl: 2021

Gelecek konulu filmler seviyorsanız bu film tam size göre! İşgal altında bulunan dünyada insanlar, uzaylılar ile yaptığı savaşta hüsrana ulaşacaktır. Artık sistemin değişmesi ve bilim insanlarının yeni askerler yetiştirmesi şart olacaktır. Savaş kapıdayken, yetiştirilen askerler insanlığın geleceğini belirleyecektir. Heyecanın ve gerilimin bol olduğu filmimiz de sizce insanlığın kaderi nasıl çizilecek?

The Tomorrow War – Official Trailer

53. Spectral

Tür: Aksiyon/Bilim Kurgu | Yıl: 2016

Usta yönetmen Nic Mathieu’nun oturduğu filmimiz de bakış açınızı değiştireceksiniz. Düşmanınızı bildiğiniz de savaş basittir, peki ya düşmanınızı bilmiyorsanız durum nasıl olurdu? İşte filmimiz, çaresizliği ve bilinmezliği bizlere taşıyor. New York şehrini ele geçirmek isteyen doğaüstü güçlerle savaşan bir grup askerin, neler yaptığını izleyeceksiniz. Oyuncu kadrosunda Max Martini, James Badge Dale ve Emily Mortimer yer alan filmimiz de kemerlerinizi sıkı tutun. Tersine mühendislik, aksiyon, bilim kurgu’nun bolca olduğu filmimiz de her an her yerden bir düşman çıkabilir. Sizce doğaüstü güçler şehri ele geçirebilecek mi?

Spectral – Official Trailer

54. Upgrade ( Yükseltme )

Tür: Bilim Kurgu/Aksiyon | Yıl: 2018

Teknoloji gelişmiş ve artık çoğu ev/araçlar akıllı sistemlerle donatılmıştır. Eşinin de içinde olduğu aracıyla birlikte seyahat eden Grey Trace, karısını saldırıda kaybetmenin yanı sıra belden aşağı da felç olmuştur. Bunun yanı sıra sağlığı ile ilgili olduğu tedavi ile insanüstü yetenekler kazanan başrolümüz Trace, karısını öldüren ve kendi hayatını mahveden kişilerden intikam almak için yola koyulur. Sizce Trace, düşmanlarıyla başa çıkabilecek mi?

Upgrade – Official Trailer

55. Source Code ( Yaşam Şifresi )

Tür: Bilim Kurgu/Aksiyon | Yıl: 2011

Yönetmen Duncan Jones’un yeni bilim-kurgu projesi olan ‘Yaşam Şifresi’, kendini devlet destekli gizli bir deneyde bulan askerin heyecan dolu macerasını bizlere konu ediniyor. Bu filmi tekrar tekrar izlemiş birisi olarak, hayatın aslında ne kadar değerli olduğunu düşüneceğinizi ve gelecekte böyle bir şeyin var olacağından da garip hisler hissedeceğinizi düşünüyorum. Colter Chicago’da bir treni bombayla havaya uçuran ve daha onlarcasını da öldürmeyi planlayan bombacının kimliğini tarif edebilmek için çok gizli bir göreve atanan başrolümüz, sizce saldırganı teşhis edecek mi? Şüphenin ve tedirginliğin bol olduğu bu filmimiz de sizce şüpheli kim?

Source Code – Official Trailer

56. Tenet

Tür: Aksiyon/Bilim Kurgu  | Yıl: 2020

Christopher Nolan’ın akıl yakan filmi Tenet ile kısa süreliğine kendinizi sorgulayabilirsiniz. Filmimiz, dünyayı büyük bir tehlikeden kurtarmak için savaşan bir askerin hikayesini konu ediyor. Gerçek zamanın ötesinde bir yerde uluslararası bir casusluk görevini yerine getirmeye çalışan kahraman, dünyayı kurtarabilmek için savaşmak zorunda kalacaktır. Üçüncü Dünya Savaşı’ndan büyük, tehlikeleri durdurmaya çalışan kahramanımız, casusun alacakaranlık dünyasında zorlu bir yolculuğa çıkacaktır. Nolan’ın diğer filmlerini de izleyen birisi olarak, birkaç kez izleyeceğinizi belirtebilirim.

Tenet – Official Trailer

57. Leon: The Professional ( Leon: Profesyonel )

Tür: Aksiyon/Dram | Yıl: 1994

Leon The Professional filmimiz de, masum bir kızın ve bir katilin hikayesini bizlere konu ediniyor. Yönetmen ve senaristin Luc Becson olduğu filmimiz de, tüm ailesinin katledildiği zaman alışverişte olan kızımız Mathilda şans eseri hayatta kalacak ve başrolümüz Leon’un evine sığınacaktır. Asıl olaylar da şimdi gelişecektir. Leon ve Mathilda’nın birbirine olan sadakati ile farklı bir boyutta olan filmimiz, dramatik yönüyle de yürek burkuyor.

Leon: The Professional – Official Trailer

58. Split ( Parçalanmış )

Tür: Gerilim/Korku | Yıl: 2016

Başrollerini X-Men serisinin genç Charles Xavier’ı James McAvoy, The Witch ile yıldızı parlayan Anya Taylor-Joy ve Betty Buckley’nin üstlendiği filmimiz de çoklu kişilik bozukluğu yaşayan bir gencin hayatını izleyeceğiz. Hastalıktan dolayı mustarip olan başrolümüz Kevin’in 23 ayrı alter egosu bulunmaktadır. Bu egolar içerisinde en baskın karakter suça meyilli olandır. Bu yüzden market çıkışında 3 kız çocuğunu kaçıracak ve bodruma hapsedecektir. Bir yandan kız kardeşler kaçmanın yolunu ararken, Kevin de hem kızlarla hem de kendi içinde bir savaş verecektir. Gerilim ve korkunun dolu olduğu filmimiz de sizce başrolümüz kendi savaşını kazanabilecek mi?

Split – Official Trailer

59. Escape Room ( Kaçış Odası )

Tür: Gerilim/Bilim Kurgu | Yıl: 2019

Adam Robitel’ın yönetmen koltuğunda oturduğu korku, gerilim türündeki filmin oyuncu kadrosunda Tyler Labine, Logan Miller, Deborah Ann Woll gibi isimler yer alıyor. Filmimiz, kaçış odasından kurtulmaya çalışan altı yabancının hikayesini bizlere izletiyor. Bu 6 kişinin hayatı, kendilerine gönderilen bir postadan sonra bambaşka bir hal alacaktır. Birbirini tanımayan altı yabancıya, bir kaçış odasının giriş biletleri gelir. Üstelik en sonunda büyük bir ödül de vardır. Odaları geçip ödüle ulaşacakları bu serüven de her şey bu kadar kolay olmayacaktır. Her başarının ardından başka bir etap onları beklemektedir ve etaplar giderek daha zor bir hale gelir. Hayatta kalabilmek için akıllarını kullanmak zorunda olan grup, sizce kaçış odasından kurtulmanın yolunu bulabilecekler mi?

Escape Room – Official Trailer

60. Don’t Breathe ( Nefesini Tut )

Tür: Korku/Gerilim | Yıl: 2016

Gerilim türündeki filmimiz, yönetmen koltuğunda aşina olduğumuz Fede Alvarez’in imzasını taşıyor. Don’t Breathe filmimiz de kör bir adamın evine girip hırsızlık yaparak yakalanmadan kurtulabileceklerini düşünen bir grup genci temel alıyor. Kör bir adamın evinde kilitli tuttuğu odaya girmek, onun engelli oluşundan yararlanarak evini soymak tek amaçları olan bu ikili için işler hiçte kolay olmayacaktır. Zira hafife aldıkları ev sahibi aslında eski bir komandodur. Gerilimin tavan olduğu bu filmi izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum. Sizce bu evden sağ bir şekilde çıkabilecekler mi?

Don’t Breathe – Official Trailer

61. Sherlock Holmes

Tür: Gizem/Gizem | Yıl: 2009

Dinamik yeni uyarlama olan filmimiz de, Holmes ve cesur ortağı Watson, birbirinden tehlikeli maceralara gözlerini karartıp dalacaklardır. Dövüş tekniklerini, efsanevi zekası gibi silah olarak kullanan Holmes, bu serüvende ülkesini tahrip edebilecek ölümcül bir komployu aydınlatmak için yeni bir düşman ile savaşmak zorundadır. Başrolümüz Robert Downey Jr. , efsanevi dedektif Sherlock Holmes’ü daha önce benzeri görülmemiş bir yorumla canlandırıyor. Sizce Holmes ve Watson ikilisi olayları çözebilecek mi?

Sherlock Holmes – Official Trailer

62. The Dictator ( Dikdatör )

Tür: Komedi/Kara Mizah | Yıl: 2012

Kara mizahın sonuna kadar var olduğu filme hepiniz hoş geldiniz! Demokrasiye engel olmak için her şeyi yapabilecek başrolümüz General Aladeen, gerekirse ülkesinin dilinde yüzlerce sözcüğü kendi adıyla değiştirebilir ya da olimpiyatlarda şampiyon gelmek için her atleti vurabilir! Filmimizin temelinde kara mizahın var olması, her şeyle betimlenilmesi filmi sürekli kılıyor. Filmimizdeki diktatörün mutlu mesut yaşadığı dünyası bir anda yerle bir olacaktır. Tekrar zirveye geçebilmek için her yolu deneyen Aladeen, gerçekleri görmemek için çabalayacaktır. Sizce Aladeen gerçekleri görüp demokrasiyi benimseyecek mi yoksa diktatörlüğe devam mı edecek hep beraber izleyelim!

The Dictator – Official Trailer

63. Shutter Island ( Zindan Adası )

Tür: Gerilim/Gizem | Yıl: 2010

Shutter Island ile düşüncelerinizi zorlamaya hazır mısınız? Filmimiz de, Teddy Daniels ve Chuck Aule isimli iki polis memurunun, Rachel Solando adlı bir akıl hastasının ortadan kaybolması üzerine tehlikeli akıl hastalarının tedavi gördüğü Zindan Adası isimli bölgede konuşlanan Ashecliffe Hastanesi’ne soruşturma yapmak için gitmesi ve sonradan gelişen esrarengiz olaylar aktarılıyor. Başrolünde Leonardo DiCaprio’nun bulunduğu bu filmi izledikten sonra hala bir şeyleri anlamamış olabilirsiniz, dert etmeyin.

Shutter Island – Official Trailer

64. Saving Private Ryan ( Er Ryanı Kurtarmak )

Tür: Savaş/Dram | Yıl: 1998

Saving Private Ryan filmimiz de, dört çocuk annesi bir kadın, İkinci Dünya Savaşı’nda kaybettiği üç oğlunun ardından fazlasıyla yaralanmıştır. Şimdi tek dileği hayatta kalan tek oğlunun savaştan sağ salim dönmesidir.  Aksiyonu savaşla harmanlayan filmimiz de tek dileğimiz Ryan’ın kurtulması. Sizce bu hengamenin arasından Ryan kurtulabilecek mi?

Saving Private Ryan – Official Trailer

65. Contratiempo ( Görünmeyen Misafir )

Tür: Gerilim/Gizem | Yıl: 2016

Contratiempo filmimizle aslında herkesin göründüğü kişiler olmadığını bir kez daha sorguluyor olacağız. Başrolümüz Adrian Doria kariyerinde hızla yükselen bir iş adamıdır. Evli bir adam olan Adrian, fotoğrafçı olan sevgilisi Laura’yı öldürmekle suçlanacaktır. Adrian, bu suçlamalardan kurtulmak için bu konular da uzman deneyimli bir avukat olan Virginia Goodman ile tanışacaktır. Adrian, Virgina’ya yaşanan olayları en başından anlatmaya başlar. Fakat avukatımız hikayede bazı tutarsızlıklar farkedecek ve olayların karanlık yüzlerine ulaşmaya çalışacaktır. Hikaye ağır ağır ilerlese de gerekli yerler de bizi şüphelendirecek hatta bir dolap içinde saklandıracak. Çayınızı aldıysanız, şimdi izleme vakti!

Contratiempo – Official Trailer

66. The 5th Wave ( Dalga )

Tür: Bilim Kurgu/Aksiyon | Yıl: 2016

The 5th Wave filmimiz, Susannah Grant, Akiva Goldsman ve Jeff Pinkner tarafından yazıldı.Gelelim filmimizin içeriğine, insan görünümlü uzaylılar tarafından yapılan saldırıdan kurtulan genç bir kız, kaybolan erkek kardeşini aramaya koyulacaktır. Kardeşini arama çalışmalarına uzaylı olup olmadığı belirsiz olan bir çocuk yardımcı olacaktır. Dünyanın sonunu getirecek olan 5. dalgadan kaçmak için başka çaresi kalmayan Cassie (Chloë Grace Moretz)’nin bu yabancıya güvenmekten başka çaresi kalmamıştır. Olayların arka arkasını kesmediği bu film de kemerlerinizi sıkı tutun!

The 5th Wave – Official Trailer

67. Outside the Wire ( Telin Dışında )

Tür: Bilim Kurgu/Aksiyon | Yıl: 2021

Outside the Wire filmimiz de bir İHA pilotu olan Harp, zor bir görevle karşı karşıya kalacaktır. Zor görev sonrası tehlikeli bir askeri bölgeye gönderilen Harp’tan burada kıyamete neden olabilecek bir cihazı bulması istenecektir. Bu bölge de teknolojik özelliklere sahip olan ekip arkadaşı ile zorlu yolculuğa gidecek olan Harp, sizce başarıyla görevi tamamlayabilecek mi?

Outside the Wire – Official Trailer

68. The Pianist ( Piyanist )

Tür: Savaş/Dram | Yıl: 2002

En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar alan Adrien Brody’nin de filmografisinin en güçlü işlerinden biri olan filmimiz, iliklerimize kadar dram ve savaş konularını işleyecek. Filmimiz, İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir dramı konu alıyor. Nazi işgali altındaki Polonya’da yaşamanın imkansızlaştırıldığı bir dönemde, bir şekilde esir kampına gitmekten kurtulan ünlü piyanistin Varşova’nın kenar mahallelerindeki hayatta kalma mücadelesine odaklanacaktır. Filmi izlemiş birisi olarak, birkaç kez izleyebileceğinizi söyleyebilirim.

The Pianist – Official Trailer

69. The Parasite ( Parazit )

Tür: Gerilim/Dram | Yıl: 2019

Sınıflaşma kavramını bizlere çok farklı bir şekilde yansıtan The Parasite filmimize hoş geldiniz! Filmimiz de zenginliği ile Park, fakir ama pratik zekaya sahip olan Kim ailesiyle tanışıp, olayları birbirlerinin bakış açılarından izleyeceğiz. Bu iki ev halkı bir şekilde bir araya gelecek ve Kim ailesi altın bir fırsatın varlığını hemen sezecektir. Kolej çağındaki çocuklarına bir öğretmen arayan Park ailesi, Kim ailesi ile işbirliği içinde olacaktır. Ancak kısa süre sonra her şey sarma saracaktır. Sizce Kim ailesi bu fakirliğin üstesinden gelebilecek mi?

Parasite – Official Trailer

70. Murder on the Orient Express ( Doğu Ekspresi’nde Cinayet )

Tür: Gizem/Suç  | Yıl: 2017

Murder on the Orient Express ile sıra dışı bir gizeme hazır olun! Tarih 1930’u gösterdiğin de İstanbul ve Paris arasında sefer yapan ünlü Doğu Ekspresi’nde bir cinayet işlenecektir. Amerikalı bir milyoner trende ölü bulunur. Trende çok sayıdaki yolcu arasında ünlü Belçikalı dedektif Hercule Poirot da vardır. Trenin kara saplanıp durması, Poirot’a yerel yetkililer duruma el koymadan önce cinayeti çözmesi için birkaç saat zaman verecektir. Gizemin ve yalanların birbirini kovaladığı bu serüven de sizce Belçikalı dedektif cinayetin perde arkasını çözebilecek mi?

Murder on the Orient Express – Official Trailer

71. Blood and Bone ( Kan ve Kemik )

Tür: Aksiyon/Dövüş Sanatları | Yıl: 2009

Biraz aksiyon, biraz gerilim ve sonuna kadar dövüş istiyorsanız bu film tam size göre! Başrolümüz Isaiah Bone, beş yıl hapis yattıktan sonra Los Angeles’a gidecek ve ölen arkadaşına verdiği sözü tutmak için soluğu dövüş dünyasında alacaktır. Bir mafya babası, ona uluslararası maçlara katılıp yüksek meblağlar kazanabileceğini söyleyecektir. Ancak Bone’nin red cevabı, iki güçlü düşman arasında her şeyin riske alınacağı bir hesaplaşmayı başlatacaktır. Bone sizce bu mafya babalarına kafa tutabilecek mi, hep beraber izleyelim!

Blood and Bone – Official Trailer

72. 127 Hours ( 127 Saat )

Tür: Dram/Macera | Yıl: 2010

Dinamizmi ile bizi içerisine çeken ve yaşanmış gerçek iç burkan bir olaya dayanan 127 Hours filmimiz de sabrınız cidden zorlanabilir. Başrolümüz Aron uçsuz ve bilinmedik kanyonlarda dolaşmayı seven bir karakterdir. Kimseye haber vermeden çıktığı bu yolculukta Utah yakınlarında Maob bölgesinde büyük bir kaya parçasının içerisinde sıkışıp kalacaktır. Tek çaresi kendisi olan başrolümüz, kendisiyle sınanacak ve çözüm yolları arayacaktır. Açlık ve susuzluk bir kenara 5 gün boyunca sinir seviyesinin üst seviye de tutulduğu bu yaşam hikayesini bir de siz yakından izlemenizi tavsiye ederim. Sizce başrolümüz Aron bu durumdan çıkabilecek mi?

127 Hours – Official Trailer

73. The Purge ( Arınma Gecesi )

Tür: Korku/Gerilim  | Yıl: 2013

Kendi senaryosu ile diğer filmlerden oldukça ayrılan The Purge ile kural kavramını belirli süreliğine unutun! Filmimiz de, Amerikan hükümetinin başı suçlular ve hapishanelerle dertte olacaktır. Hükümet, cezaevlerinde yer kalmaması sebebiyle ilginç bir çözüme başvuracaktır. Yılda bir gece 12 saat boyunca suçlu ne yakalanacak ne de cezalandırılacaktır. Polise başvurulmayacak, hastanelerden de yardım istenmeyecektir. Bu 12 saat boyunca suçlular, bir şekilde suçtan etkilenen insanlar ya da sıradan vatandaşlar tarafından cezalandırılacaktır. James ve Mary o geceyi tamamen güvenlikli evlerinde geçirmeyi planlarken, merhamet dolu kızları sokakta savunmasız bir adamı eve alacak ve işler çığrından çıkacaktır. Aksiyonun ve gerilimin tavan yaptığı filmimiz sizleri bekliyor!

The Purge – Official Trailer

74. Blood Diamond ( Kanlı Elmas )

Tür: Savaş/Dram | Yıl: 2006

Bambaşka hayatlardan gelen, zamanında ordu da görev yapmış Danny Archer ile uzun zaman önce elmas madenlerinde işe koyulmuş Solomon Vandy bir araya gelecektir. Herkesin gözdesi, büyüleyici bir elmasın varlığı nedeni ile yolları kesişecektir. Her ikisi de elmas ile beraber gazeteci Maddy Bowen ile beraber yola çıktıklarında hayatlarına dair değerli birer fırsatı da yakalamışlardır. Solomon ait olduğu yere, ailesine kavuşabilme ihtimali ile Danny ise yeni bir hayata başlamanın umudu ile aydınlanırlar. Savaş ve dramın hakim olduğu filmimiz de bir elmas ile başlayan yolculuğun nerelere uzandığını hep beraber izleyelim!

Blood Diamond – Official Trailer

75. The Invisible Man ( Görünmez Adam )

Tür: Korku/Gerilim | Yıl: 2020

The Invisible Man, 1933 tarihli aynı adıyla yeniden çevrimi olan yapım, yine H.G Wells’in romanından uyarlanarak karşımıza çıkıyor. Filmimiz, varlıklı ve zeki bir bilim insanıyla sürdürdüğü ilişkisinde fiziksel ve duygusal şiddet görmekte olan Cecilia Kass’ın çevresinde örülüyor. Baskıcı olan erkek arkadaşına daha fazla dayanamayan Cecilia gecenin bir yarısı kaçmanın bir yolunu bulur ve yaşadığı kabustan olabildiğince uzaklaşmaya karar verir. Eski sevgilisinin kendisini bulacağından endişe ettiği için saklanan başrolümüz, eski sevgilisinin intihar ettiği haberini alır ve durumu incelemeye başlar. Cecilia, sadece bununla kalmayan ve bir dizi ürkütücü tesadüflerin ortaya çıkmasıyla sevdiği insanların hayatını tehdit etmeye başladığını anladığında, Cecilia çaresizce kimsenin göremediği biri tarafından avlandığını kanıtlamaya çalışacaktır. Sizce Cecilia bu olayın içinden çıkabilecek mi?

The Invisible Man – Official Trailer

76. The Colony ( Koloni )

Tür: Bilim Kurgu/Gerilim | Yıl: 2021

Filmin yönetmenliğini Jeff Renfroe’nun üstlendiği fimimiz de, dünya bir iklim felaketi yaşamış ve binlerce yıl sonra tekrar buz devrine girmiştir. Güneşin gözükmediği yeryüzünde her taraf karlarla kaplıdır. Kıtlıklar sonucunda dünya’nın nüfusu oldukça azalmıştır. Hayatta kalmaya çalışan bir grup insan, bir yer altı sığınağında tekrar kolonileşmeye çalışmaktadır. Fakat bir gün beşinci koloni olarak adlandırılan bir bölgeden çağrı sinyali alırlar. Kolonide çağrıya cevap vermek istemeyenlere karşı Briggs önderliğinde bir ekip kurulur ve olan biteni öğrenmesi için 3 kişi sinyalin geldiği bölgeye doğru gider. Fakat burada karşılaştıkları hayatta kalmış ama canavarlaşmış insanlardır. Olayların ardı ardını kesmeyen bu yapım da sürekli tetikte olmanız gerekebilir.

The Colony – Official Trailer

77. Dunkirk

Tür: Savaş/Aksiyon | Yıl: 2017

Başrollerinde Mark Rylance, Kenneth Branagh ve Tom Hardy’nin yer aldığı filmimiz, 2. Dünya Savaşı’nın kaderini belirleyen olaylardan biri olan Dunkerque Tahliyesi’ni konu ediniyor. Filmimiz, yüz binlerce İngiliz ve müttefik askerlerinin, düşman askerleri tarafından etrafının sarılması ile başlayacaktır. Arkalarında deniz olduğu için sıkışan askerler, düşman saldırısına karşı çaresiz bir durumda kalacaklardır. Savaş ve aksiyonun var olduğu bu film de, çaresizliği de hissedeceksiniz.

Dunkirk – Official Trailer

78. Red Notice ( Kırmızı Bülten )

Tür: Aksiyon/Komedi | Yıl: 2021

Ünlü isimleri ile adından oldukça söz ettiren filmimiz Red Notice, dünyanın en çok aranan sanat eseri hırsızının peşine düşen bir Interpol ajanının hikayesini konu ediniyor. İnterpol tarafından dünyanın en çok aranan insanlarını yakalamak için kırmızı bülten çıkarıldığında, FBI’ın en iyi profil uzmanı John Hartley harekete geçecek ve sanat eseri hırsızını bulmak için operasyondan operasyona koşacaktır. Aksiyonun ve seyir zevkinin normal ilerlediği filmimiz de sizce sanat eseri hırsızı kendini ele verecek mi?

Red Notice – Official Trailer

79. Dune ( Çöl Gezegeni )

Tür: Bilim Kurgu/Macera | Yıl: 2021

Oscar adayı yönetmen Denis Villeneuve’in yönettiği uzak bir gelecekte geçen “Dune”, ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini bizlere konu ediniyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis’in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. “Baharat” adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu “baharat”tır. Bu kaynağı temin etmek isteyen herkes belirli maceralardan geçmek zorundadır. Farklı hiyerarşilerin içerisinde bulunan bu yapım bizlere bilim kurguya farklı bir pencereden bakmamız için ışık tutuyor.

Dune – Official Trailer

80. Extinction ( Tükeniş )

Tür: Bilim Kurgu/Gerilim | Yıl: 2018

Yönetmen koltuğunda Ben Young’un oturduğu filmimiz Extinction, en büyük kabusu ile yüzleşmek zorunda kalan bir babanın hikayesini bizlere konu ediniyor. Başrolümüz ve bir aile babası olan Peter’in en büyük kabusu uzaylı istilasıdır. Peter gördüğü rüyalar yüzünden oldukça bunalmıştır. Fakat rüyaları gerçeğe dönüşünce en büyük kabusu ile yüzleşmek zorunda kalır. Büyük bir işgal altında olan Dünyayı, bir güç gezegeni imha etmek üzeredir. Ailesi ile birlikte hayatta kalmak için savaşan Peter, onları koruyan bilinmeyen bir güç olduğunu fark eder. Aksiyonun, bilim kurgunun ve gerilimin bir hayli olduğu filmimiz de sizce aile babası Peter bu istilayı durdurabilecek mi?

Extinction – Official Trailer

81. Mad Max: Fury Road ( Mad Max: Öfke Yolu )

Tür: Aksiyon/Macera | Yıl: 2015

2015 yılına göre aksiyon/macera kategorisinde efektleri ve oyunculukları ile çok sağlam bir film olan Mad Max ile aksiyona hazır olun! Zorlu geçmişi olan başrolümüz Mad Max, hayatta kalmak için en iyi yolun yalnız olmak gerektiğine kendine inanmıştır. Ancak bu serüven de kendisini, Furiosa adlı liderlerinin peşinde çorak topraklardaki savaş ortamından, sürekli kaçarak hayatta kalmaya çalışan bir grubun arasında bulan başrolümüz bilmediği olaylara dahil olacaktır. Kalite efektleri, heyecanı ve draması ile ekrana bağlayan bu filmimiz de kemerlerinizi sıkı tutun!

Mad Max: Fury Road – Official Trailer

82. Divergent ( Uyumsuz )

Tür: Bilim Kurgu/Aksiyon | Yıl: 2014

Uzak bir gelecekte distopik hikaye de insanlığı şekillendirecek olan Divergent filmimiz de, insanlık her biri farklı bir erdemi temsil eden beş farklı parçaya bölünmüş bir düzende yaşamaktadır. İnsanlar 16 yaşına geldiklerinde kendi insani özelliklerine göre bu beş bölümden birine dahil olup ömür boyu bu bölümde yaşamlarını sürdürmektedirler. Başrolümüz Tris, bu uygulamaya girmeden bazı bilgiler öğrenecek ve hayatı değişecektir. Sürekli tetikle olan başrolümüz sadece sistemle uğraşmayacak, peşinde olan düşmanlarla da baş etmek zorunda kalacaktır. Herkesin tehlike de olduğu bu sistemi bozmaya çalışacak olan Tris, sizce başarılı olabilecek mi?

Divergent – Official Trailer

83. Contagion ( Salgın )

Tür: Dram/Gerilim | Yıl: 2011

Sıra dışı filmlerin yapımcısı ve yönetmeni olan Steven Soderbergh’in son filmi Contaigon ile yönetmenimiz covid salgınını sanki tahmin etmiş gibi gözüküyor. Filmimiz de, hava ve solunum yoluyla rahatlıkla geçen ve insanları birkaç gündür içinde öldüren, ölümcül bir virüs salgın şeklinde yayılmaktadır. Dünya çapında uzmanların içerisinde olduğu tıbbi bir ekip, bir yandan salgına çare bulmak için uğraşırken bir yandan da halk üstünde oluşan paniği atmak için çaba göstereceklerdir. Bizim de neredeyse 2 yıldır sürekli içinde bulunduğumuz bu durumu 2011 yılında uyarlayan filmimiz, sizce mutlu sonla bitti mi, izleyip göreceğiz!

Contagion – Official Trailer

84. Zodiac

Tür: Gizem/Gizem | Yıl: 2007

Gizemi seviyorsanız bu film tam size göre! San Francisco’da bir seri katil, farklı gazetelere mesajlar göndererek işlediği cinayetleri itiraf edecektir. Katil, gönderdiği mesajların yayınlanmasını isteyecek; aksi taktirde daha fazla insanı öldürecektir. Genç ve utangaç bir gazete karikatüristi olan Robert Graysmith, gazetesine gönderilen mesajların ardından katil ile ilgili araştırmalara başlayacaktır. Gerçek yaşam öyküsünden uyarlanan bu film, 2007 yılının sağlam filmleri arasında yerini alıyor. Sizce Robert, Zodiac isimli katilimizin şifrelerini çözebilecek mi?

Zodiac – Official Trailer

85. Bird Box

Tür: Korku/Bilim Kurgu | Yıl: 2018

Filmimiz, peşlerinde olanlardan kurtulmak için gözleri bağlı bir şekilde yola koyulan bir kadın ve çocuklarının hikayesini bizlere konu ediyor. Yönetmen koltuğunda Susanne Bier’in oturduğu filmimiz de her şey tam beş yıl öncesinde başlamıştır. Başlangıçtan bu zamana kadar hayatta kalmayı başaran Malorie ve iki çocuğu için hayat bu süreçte hiç de kolay olmaz. Nehir kenarında terk edilmiş bir evde kalan aile, bugünlere her adımlarını planlayarak gelir. Herkesin korktuğu bu gizemli şey aslında nedir? Korku ve bilim kurgu’nun birleştiği filmimiz de bir anlık dalgınlık hayatınızın son bulmasına neden olabilir. Sıkı tutunun ve plana uymaya hazır olun!

Bird Box – Official Trailer

86. Countdown ( Geri Sayım )

Tür: Korku/Gerilim | Yıl: 2019

Sizlere, bir uygulama vasıtasıyla ne kadar daha yaşayabileceğinizi öğrenebiliyorsunuz desek, uygulamayı indirir miydiniz? Bir an düşündünüz ve merak ettiniz değil mi? Evet filmimiz de, aynı bu şekilde hayattaki son günlerini yaşadığını öğrenen genç bir kadının hikayesini bizlere konu ediniyor. Genç bir hemşire, insanların en zaman öleceğini tahmin eden bir uygulamayı indirecektir. Uygulamada, yaşamak için sadece üç gününün kaldığını öğrenen genç kadın, bu sırada gizemli bir siluetin kendisini takip ettiğini fark edecektir. Genç kadın, zamanı dolmadan önce peşindekinin ne olduğunu anlayıp, hayatını kurtarmanın yolunu bulmak zorundadır. Sizce başrolümüz, peşinde olan gizemli varlıktan kurtulabilecek mi?

Countdown – Official Trailer

87. Escape from Pretoria ( Pretoria’dan Kaçış )

Tür: Dram/Gerilim | Yıl: 2020

Escape from Pretoria, 1970’li yıllarda gizli operasyonlarda çalışmaktan tutuklanan Güney Afrikalı Tim Jenkin ve Stephen Lee’nin hikayesini bizlere konu ediniyor. 12 yıl hapse mahkum edilen bu ikili, yüksek güvenlikli Pretoria Hapishanesi’ne gönderilecektir. Jenkin ve Lee burada kendileri gibi tutuklu olan arkadaşları Alex Moumbaris ile birlikte hapishaneden kaçmaya karar verecektir. Gerilimi bol olan filmimiz de her an yakalanacaklar mı hissiyatına kapılacaksınız. Sizce Pretoria’dan kaçabilecekler mi?

Escape from Pretoria – Official Trailer

88. Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief ( Percy Jackson & Olimposlular: Şimşek Hırsızı )

Tür: Fantastik/Macera | Yıl: 2010

Percy Jackson ile aksiyona hazır mısınız? 2010 yılın da çıkan devam filmimiz, bizlere fantastik bir dünya da maceralara yelken açtıracak. Başrolümüz Percy,  yoğun okul dönemi ardından Cebire Giriş dersi öğretmeni tarafından saldırıya uğrayacak ve onu buharlaştırdığına şahit olacaktır. Her şey bununla kalmayacak, bir bir yakınlarının yaşadığı olaylara tanık olacaktır. Ailesi ile birkaç bilgi öğrenen Percy, kendini sorgulayarak ailesi hakkında daha fazla bilgi öğrenmek için yollara düşecektir. Fantastik Dünya’nın hakim olduğu filmimiz de Percy’nin yaşadığı maceralarla güzel bir zaman geçireceksiniz!

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief – Official Trailer

89. Extraction ( Çıkarma )

Tür: Aksiyon/Gerilim | Yıl: 2020

Netflix’in büyük bütçe ayırdığı filmimiz Extraction, silah satıcıları ve kaçakçılara ait bir dünyada, uyuşturucu lordları arasında geçen savaşta kaçırılan genç bir çocuğun hikayesini konu ediniyor. Başrolümüz Tyler, kaybedecek hiç bir şeyi olmayan gözü kara bir karakterdir. Baronlar tarafından kaçırılan bu çocuğun babası, çocuğun kurtulması için yardım talep edecek ve görev Tyler’a kalacaktır. Aksiyonu oldukça fazla ve sürekli bir yerlerden mermilerin uçuştuğu filmimiz de her an her şey olabilir. Sizce Tyler, çocuğu kurtarabilecek mi?

Extraction – Official Trailer

90. John Wick

Tür: Aksiyon/Gerilim | Yıl: 2014

Yönetmenliğini David Leitch ve Chad Stahelski ikilisinin üstlendiği filmin başrolünde Keanu Reevus yer alan filmimiz de, John Wick emekliye ayrılmış bir tetikçidir. Emekliliğinin tadını çıkarırken karısının yakalandığı amansız hastalıkla hayatı altüst olacaktır. Eşinden kendisine kalan yegane tek yoldaşı köpeğidir. Evine giren gangsterler John Wick’in tek değerli dostuna zarar vereceklerdir. İşte olaylar bundan sonra kopacaktır. John Wick artık gözü kara ve her şeyi göze almış birine dönüşecek, New York sokaklarında intikam için kovalamacanın içine girecektir. Sizce John Wick köpeğinin intikamını alabilecek mi?

John Wick – Official Trailer

91. The Martian ( Marslı )

Tür: Bilim Kurgu/Macera  | Yıl: 2015

Mars’ta hayat mücadelesini anlatan filmimizin başrolünde Matt Damon yer alıyor. Olayların temelinde Mars gezegenine astronotların gönderildiği bir görevde, Mark Watney isimli astronot şiddetli bir fırtına sonrası öldü sanılarak ekibi tarafından terk edilecektir. Fakat Watney hayatta kalacak ve kendisini Mars’ta yapayalnız bulacaktır. Milyonlarca mil uzaklıkta olan ekip arkadaşlarıyla iletişime girmeye çalışan Mark, umudunu kaybetmeyip yaşamanın yollarını bulmak için çabalayacaktır. Sizce Mark bu gezgenden kurtulabilecek mi?

The Martian – Official Trailer

92. Rush Hour 1 & 2 & 3 ( Bitirim İkili 1/2/3 )

Tür: Aksiyon/Komedi | Yıl: 1998 / 2001 / 2007

Muhteşem bir seriye hoş geldiniz! Başrollerinde Jackie Chan ve Chris Tucker’ın yer aldığı Bitirim İkili serisinde adeta yok yok! 1999’da yönetmenliğini yapan Brett Ratner’ın elinden geçen filmimiz, Hong Kong polis departmanın başarılı elemanlarından biri olan Dedektif Lee’nin macerasını konu edinecektir. Kısa bir süre sonra gizli ve tehlikeli bir göreve atanacak olan başrolümüz Lee, Amerika’ya gidip, burada Çin konsolosu Han’ın kaçırılan kızını bulmakla görevlendirilecektir. Kendisine göz kulak olması için gönderilen Amerikan polis James Carter’ın gelişiyle çeşitli talihsizliklerle dolu eğlenceli bir maceraya dönüşecektir. Aksiyonu ve eğlencesi bol olan serimiz de bulunan 3 filmi de izlemeyi unutmayın!

Rush Hour – Official Trailer
Rush Hour 2 – Official Trailer
Rush Hour 3 – Official Trailer

93. The Maze Runner ( Labirent: Ölümcül Kaçış )

Tür: Bilim Kurgu/Aksiyon | Yıl: 2014

The Maze Runner ile çok iyi bir seriye hazır olun! Başrolümüz Thomas bir anda uyanacak ve yukarı doğru hareket halindeki bir asansörde olduğunu fark edecektir. Asansörün kapıları açılacak ve karşısında kendi yaşlarında bir grup genci görecektir. Koloni gibi görünen bu grup onu bir kayranda karşılayacaktır. Devasa büyüklükteki duvarlarla çevrelenen bu geniş alanda Thomas ne kendisini, ne ailesini ne de geçmişini hatırlayamayacaktır. Olayların ardı ardını kesmediği bu filmimiz de bir o kadar sessiz ve bir o kadar da hızlı olmalısınız. Tehlikenin buram buram geliyorum dediği serimizi mutlaka izlemeyi unutmayın!

The Maze Runner – Official Trailer

94. Now You See Me & Now You See Me 2 ( Sihirbazlar Çetesi )

Tür: Gerilim/Suç | Yıl: 2013

Tür: Macera/Suç | Yıl: 2016

Louis Leterrier tarafından yönetilen filmimizin oyuncu kadrosun da Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Michael Caine ve Morgan Freeman gibi önemli isimler bulunuyor. Now You See Me serimiz, Atlas isimli son derece karizmatik ve etkileyici bir illüzyonistin liderliğini yaptığı, dünyanın en iyi sihirbazlarından oluşan ‘Four Horsemen’ ekibinin başından geçenleri konu alıyor. Bu ekip, yeteneklerini sadece gösteriler de değil, soygun yapacakları bankaların sistemlerine girerken de kullanmayı seviyorlar. Gösterilerin de çok farklı bir teknik kullanan ekip, FBI’nin radarına takılacak ve olaylar durmak bilmeyecektir. Suç ve gerilimin bir arada olduğu serimiz, illüzyona merağı olan izleyicilerimiz için birebir olduğunu belirtmeden geçmeyelim!

Now You See Me – Official Trailer
Now You See Me 2 – Official Trailer

95. The Hunger Games ( Açlık Oyunları )

Tür: Bilim Kurgu/Aksiyon | Yıl: 2012

Gary Ross’un yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği filmimizin başrollerini Jennifer Lawrance ve Josh Hutcherson paylaşıyor. Şimdi gelelim serimizin konusuna, filmimiz yakın bir gelecekte Kuzey Amerika kuraklık ve yangınlarla zayıflayarak çökmüş, yerini bir başkent ve 12 eyaletten oluşan Panem adı altında bir ülkeye bırakacaktır. Bu ülke de her sene bu 12 eyaletten ikişer katılımcının yer aldığı “Açlık Oyunları” adı altında bir yarışma düzenlenecektir. Asıl amaç eğlence gibi gözükse de işin arka planı aslında böyle değildir. Başrolümüz Katniss Everdeen ve Peeta Melark zorlu bir mücadeleye adım atacak, 12.mıntıkayı savunmak için elinden geleni yapacaklardır. Bu ikili bir yandan yaşam mücadelesi verirken, bir yandan da sistemi çözmek için çaba gösterecekler. 2012 yılında büyük övgüler toplayan serimizin başlangıç filmini, hemen ardından diğer devam filmlerini izlemeyi unutmayın!

The Hunger Games – Official Trailer

96. Avengers: Endgame ( Yenilmezler: Oyun Sonu )

Tür: Aksiyon/Bilim Kurgu | Yıl: 2019

Avengers: Infinity War filmi ardından pek çok kahraman kötü sonlarla karşılaşmıştı. Thanos’un Sonsuzluk Eldiveni’ni ele geçirmesi ve kendi dengesini kurması yüzünden yok olmuştur ve dünya umutsuz haldedir. Dünya üzerinde kalan Black Widow, Kaptan Amerika, Thor ve Hulk kendi yaslarını tutmaktayken, Iron ve Nebula ise kontrol edemedikleri bir uzay gemisinin içinde, uzay boşluğunda sürüklenmektedirler. Her şey bu kadar kötü gidiyor derken Kuantum Bölgesi’nden çıkmanın bir yolunu bularak Avengers ekibinin kalan üyelerine giden Ant-Man, ekibe yeni bir umut ışığı olacaktır. Film olarak serinin en sevilen ve aksiyonu bol olan filmimiz de savaşmaya hazır olun!

Avengers: Endgame – Official Trailer

97. Deadpool & Deadpool 2

Tür: Aksiyon/Macera | Yıl: 2016

Tür: Aksiyon/Macera | Yıl: 2018

Dublajlı haliyle gönüllere taht kuran filmimize hepiniz hoş geldiniz! Filmimiz, eski bir özel kuvvetler görevlisi olan Wade Wilson’ın ordudan ayrıldıktan sonraki yaşamını konu ediniyor. Hayatına yeni giren eşi Vanessa’nın kanser olduğunu öğrenen Wade, bilimsel projelere katılarak eşini kurtarmak isteyecektir ancak her şey istediği gibi gitmeyecektir. Fakat bu proje sadece bir ‘yan etki’ olarak kansere tedavi olacaktır. Asıl amaç birtakım DNA’ları tetiklemektir. Bu sonuçlar ışığında ekstra yetenekler kazanan Wade, beklediği kişi olmayacaktır. İntikamının peşinden giden Wade yani namı değer Deadpool ile aksiyona hazır olun!

Deadpool – Official Trailer
Deadpool 2 – Official Trailer

98. Venom & Venom: Let There Be Carnage ( Venom: Zehirli Öfke & Venom: Zehirli Öfke 2 )

Tür: Aksiyon/Bilim Kurgu | Yıl: 2018

Tür: Aksiyon/Bilim Kurgu | Yıl: 2021

Aksiyonu ve bilim kurgusuyla seyir zevki yüksek olan filmimiz de başrolümüz Eddie Brock, hırslı bir muhabir olarak karşımıza çıkacaktır. Sevgilisinin çalıştığı firmada bir araştırmanın peşinde olan Eddie, sadece simbiyoz hâlinde yaşayabilen ve adrenalinle beslenen uzaylı bir organizmanın firma tarafından keşfedildiğini ve insan deneklerle birleştirilmeye çalışıldığını öğrenecektir. Araştırmasında izinsiz yerlere giren Eddie, Venom adı altında organizmanın taşıyıcısı olacak ve olaylar asıl şimdi başlayacaktır. Bir yandan Venom ile savaşan Eddie, bir yandan da hayat mücadelesi verecektir. Sizce kazanan Eddie mi olacak yoksa Venom mu?

Venom – Official Trailer
Venom: Let There Be Carnage – Official Trailer

99. Wrath of Man ( İntikam Vakti )

Tür: Aksiyon/Gerilim | Yıl: 2021

Jason Statham’ın başrolü olduğu Wrath of Man, oğlunun intikamını almaya çalışan gizemli bir adamın hikayesini bizlere konu ediniyor. Karakterimiz H, varlıklı ve güçlü bir adamdır. Tüm bunlara rağmen milyonlarca dolar taşıyan zırhlı araç şirketinde güvenlik görevlisi olarak çalışan H, yetenekleri sayesinde soygun girişimini engelleyecektir. Şirkette çalışmasının tek nedeni oğlunun ölümüne neden olanlardan intikam almak olan H, sizce intikamını alabilecek mi?

Wrath of Man – Official Trailer

100. Jumanji & Jumanji: Welcome to the Jungle & Jumanji: New Level ( Jumanji: Vahşi Orman & Jumanji: Yeni Level )

Tür: Çocuk/Fantastik | Yıl: 1995 / 2017 / 2019

100.filmimiz, 1995 yapımı kült film Jumanji’nin devam halkasından geliyor! Filmimizin başrollerini Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart ve Nick Jonas üstleniyor. Filmimizde, dört sıra dışı arkadaş bir video konsol oyunu buluyor. Heyecan içinde oyunu incelemeye başlayan bu grup, oyunu oynamak isterken bir anda esrarengiz bir şekilde kendilerini oyunun içinde buluyorlar. Daha demin adını bilmedikleri bu oyunun içerisinde karakterlere bürünen ekip, sonsuza kadar Jumanji’nin içinde hapsolmamak için hayatların macerasını yaşamak zorunda kalacaklar. Aksiyonu ve komedisi bol olan serimiz de hızlı ve cesur olmalısınız. O halde kemerleri sıkı tutunun, Jumanji başlıyor!

Jumanji – Official Trailer
Jumanji: Welcome to the Jungle – Official Trailer
Jumanji: The Next Level – Official Trailer

Sizlere mutlaka izlemeniz gereken “100 adet filmi” derledim. Hepsi birbiri içerisinde gerek senaryosu gerekse görsel efektleriyle aklımız da iz bırakmış filmler. Sizler de bu yazımı beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşabilir, onların da bu filmleri izlemelerini sağlayabilirsiniz. 2022 yılın da bu filmlerin kaçını izleyeceksiniz bakalım, notlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın, keyifli seyirler!

Kaynak: Beyazperde, sinemalar, IMDB

Kişisel Gelişim Filmleri

Başarı Temalı Filmler

Enes AYATA

Merhaba sayın Gelişen Kariyerim Okurları, Ben GK'nin kurucu ortağı ve aynı zamanda Makine Mühendisi Enes AYATA.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu