NASA Space Adventure İstanbul’da

NASA Space Adventure İstanbul’da

Merhaba Gelişen Kariyerim okuyucuları. Bu yazımızda bilim, havacılık ve uzay meraklılarınını biraraya getirmeyi amaçlayan NASA Space Adventure programını inceleyeceğiz. Hadi NASA Space Adventure İstanbul’da etkinliğinin detaylarına beraber bakalım.

İçindekiler

NASA Space Adventure Nedir?

NASA Space Adventure programı, NASA’nın Stratejik İletişim Bölümü tarafından yönetilmekte olan bir bölümdür. Bu programın amacı bilim, havacılık ve uzay araştırmalarında uygulamalı ve katılımcı maceralar yoluyla ajansın programlarını insanlarla buluşturmak.

NASA Space Adventure İstanbul’da
NASA Space Adventure İstanbul’da

NASA Space Adventure İstanbul’da

NASA’nın yaklaşık 50 yıldır uzay deneyimlerini ve çalışmalarını yansıttığı bu etkinlik ülkemizde 16 Kasım’da İstanbul’da ziyarete açılacaktır. Daha önce 2012 yılında yine ülkemizde bu etkinlik düzenlenmiştir.

Bu sergide kozmonot ve astronotların giymiş oldukları uzay yolculuklarına tanıklık etmiş kıyafetleri ve kaskları görebileceğiz. Ayrıca bu uzay giysilerinin tanık olduğu hikâyelere ulaşabileceğiz.

Astronot ve kozmonotlar uzayda nasıl besin tüketiyorlar, o besinler nasıl muhafaza ediliyor gibi soruların cevabını da bulmak mümkün.

NASA müzesi olarak da adlandırabileceğimiz bu sergi de yer alacak olan 110 adedi uzaya gitmiş parçaları da görebilmek mümkün. Aynı zamanda uzay mekiği maketleri dâhil 300 adetten fazla parça sergilenecektir.

NASA Space Adventure Uzay Sergisi

Eğlenirken öğreneceğimiz bu etkinlikte, bizleri neler bekliyor gelin onlara bakalım.

Sergi İçeriği

HUPALUPA Expo tarafından Metropol İstanbul AVM’ de 2300 m2 genişliğinde bir alana kurulacaktır.

NASA’nın bu ekinliği son 4 yıl içinde 12 ülkede milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilmiştir.

NASA Space Adventure programı, uzaydan gelen eşsiz parçalar ile üst düzey teknolojileri içinde barından bir etkinliktir.

Astronot Kıyafeti
NASA Space Adventure İstanbul’da

NASA Tarihsel Sergi Alanı

Uzay çalışmalarının tarihsel olarak hem Dünya’da hem de ülkemizde nasıl geliştiği ağırlıklı olarak bu alanda öğreneceğiz. Bu alanda öncü çalışmaların altı çizilse de “SPACEX-NASA” işbirliğine kadar tüm detaylara değiniliyor. Ayrıca özel rehberlik hizmetiyle tam boyutlu uzay araçları, uzay roketlerinin kopyaları gibi birçok şeyi görebileceğiz.

Bu sergide aynı zamanda ziyaretçilerin dokunabileceği gerçek ay taşı da bulunmaktadır. 

Uzay mekiği maket
NASA Tarihsel Sergi Alanı

Simülasyon ve VR Alanı

Uzayda hisset başlığında 6 adet simülasyon bizlere sunulmuştur. Ay’da ve Mars’ta yürümenin nasıl bir his olduğunu anlayacağız. Bununla birlikte uzay programları için geliştirilen pilotların eşliğinde, Space Walk (Uzay Yürüyüşü) yaparken ISS (Uluslararası Uzay İstasyonu) ‘den görünen eşsiz manzaraları deneyimleyebileceğiz.

NASA Space Adventure İstanbul etkinliğine nasıl katılabiliriz sorusuna gelince;

Buraya tıklayarak size uygun olan paketlerinden birini seçerek biletinizi alabilirsiniz.

NASA Space Adventure

Bilim, uzay, havacılık gibi birçok alanı içerisinde barındıran ve 16 Kasım’da İstanbul’da gerçekleşecek NASA Space Adventure etkinliğini sizlere yazımızla anlatmaya çalıştık. Meraklılılarını mutlu edecek güzel bir etkinlik olması dileğiyle.

Diğer yazılarımızı buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Türkiye Uzay Ajansı Nedir?

Bekleyiş Denklemi: Uzay Yolculuğu Fikri

Gelecekte Bizleri Bekleyen Teknolojiler

Narsistik Kişilik Bozukluğu (NKB)