Hakkımızda1

Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir? 12 Farklı Yöntem

Herkese yeniden merhaba sevgili Gelişen Kariyerim okurları, bugünkü konumuz vaktinin çoğunu pandemi nedeniyle evde çalışarak geçiren, öğrenci olup harçlığını çıkarmak isteyen ve pasif gelirlerini aktif gelire çevirmeye çalışan herkes için önemli. Oturduğumuz yerden de, home-office çalışarak da para kazanabiliyoruz artık. Anlattığım para kazanma yöntemleri hakkında bilgiler edinmeye hazır mısınız? Hep birlikte bir göz atalım.

1.Eski kitaplarınızı satın!

Sahaflar, eski kitap tutkunlarının uğrak yeridir. Eğer kitaplarınızı uygun fiyatlara satacak bir sahaf ya da daha iyi fiyata satabileceğiniz başka alıcılar bulabilirseniz sahip olduğunuz eski kitapları satarak hem evinizde yer açmış hem de gelir elde etmiş olursunuz.

2-Part-Time çalışabilirsiniz!

  Eğer tüm gününüzü çalışmaya ayıramıyorsanız ve paraya ihtiyacınız varsa part-time bir işe girip para kazanabilirsiniz. Özellikle hamburger gibi fast-food satan yerlerde, fuarlarda kitaplarla ilgilenerek, kafelerde hafta sonu garsonluk yaparak rahatlıkla paranızı çıkarabilirsiniz.

3-İnsanlara ve hayvanlara hizmet verebilirsiniz!

  Eğer aranız çocuklar, evcil hayvanlar ve yaşlılarla iyiyse bakıcılık yapmak için başvurabileceğiniz bir sürü şirket bulabilirsiniz.

Bu tür iş imkanları, size ek gelir sağlayacağı gibi sosyalleşmenizi sağlar ve daha fazla muhtaç canlıya hizmet edebilmenin verdiği keyfi ve mutluluğu yaşatır.

4-Serbest çalışabilirsiniz!

   Eğer kendinizi iyi ifade edebiliyor ve iyi yazılar yazabiliyorsanız, blog yazarlığı yapabilirsiniz. Yazdığınız yazıları; online yayıncılara, yazı yazma sitelerine, bir konu hakkında kapsamlı bilgiye ihtiyaç  duyan öğrencilere, rutin yoğunluğundan veya iş yoğunluğundan herhangi bir konu hakkında detaylı araştırma yapmaya vakti olmayan insanlara satabilir ve rahatlıkla para kazanabilirsiniz.

    5- Özel ders verebilirsiniz!

   Öğrencilerin çoğu anlayamadığı için birçok dersten muzdarip oluyor. Eğer herhangi bir ders hakkında yeteri kadar bilgi birikimine sahip olduğunuzu ve kendinizi anlaşılabilir şekilde ifade edebildiğinizi düşünüyorsanız, bu beceri ve birikiminizi öğrencilere özel dersler vererek kullanabilir ve para kazanabilirsiniz.

6- Staj yapabilirsin!

  Eğer vaktiniz ve öğrenme isteğiniz varsa, hem mesleğiniz hakkında bir şeyler öğrenmek ve deneyimlemek adına hem de kendinizi bir konuda geliştirmek adına staj yaparak da ek gelir sağlayabilirsiniz.  

  7- Pasta-yemek yapabilirsiniz!

 Eğer mutfakta harikalar yaratan ve el lezzetine güvenen biriyseniz para kazanmak için bu yolu kesinlikle deneyin derim. Özel günlerde çokça talep edilen, kişiye ve olaya özgü süslenen pastalar yapmak size ciddi miktarlarda para kazandırabilir.

Güzel pastalar, enfes ev yemekleri… Özellikle anne eli değmiş yemek arayışı içerisinde olan bir sürü insan var ve bu yemekler onlar için çok kıymetli olabiliyor. Böylece yaptığınız işten hem çok keyif alırsınız hem de büyük miktarlarda para kazanabilirsiniz.

8-Geri dönüştürülebilir malzemeleri değerlendirebilirsiniz!   

Camlar, gazeteler, şişeler, kutular, piller, poşetler ve daha birçoğu geri dönüştürülebilir malzemelerdir. Bunları toplayıp ayrıştırarak çevrenizdeki geri dönüşüm merkezlerine veya bu konuyla ilgilenen internet sitelerine satıp para kazanabilir ve çevre temizliğine katkı sağlayabilirsiniz.

 9-Evinizdeki boş odaları kiraya verebilirsiniz!

   Eğer evinizde kullanmadığınız odalar varsa araştırıp, güvenebileceğiniz ve lüks aramayan insanlara özellikle başını sokacak bir eve sahip olmak isteyen öğrencilere aylık ya da yıllık olarak kiralayabilirsiniz. Hem kendi başına ayaklarının üzerinde durmaya çalışan bir insana destek olmuş hem de düzenli bir gelir elde etmiş olursunuz.

 10- Instagram butiği/dükkanı açabilirsiniz!

  Ükemizde de şu an çok popüler olan Instagram’dan satış yapmak işi; eğer satmak istediğiniz ürünleri güzel bir şekilde fotoğraflarsanız, reklamlar aracılığıyla takipçi ve satıştan sonrası müşteri memnuniyeti kazanırsanız, müşteriyi cezbedecek kampanyalar ve hediye çekilişleri düzenlerseniz ve butik sayfasına düzenli olarak post atarak hesabı canlı tutarsanız size çok iyi para kazandırabilir.

11- İçerik üretebilirsiniz!

     Neredeyse bütün iş adamları şirketlerde inovasyon sağlayabilmek için yeni fikirlere ihtiyaç duyuyor. Bu gibi durumlarda müşteri gözüyle bakıp yeni çözüm veya yeni fikirler üreterek bu fikirlerinizi satabilirsiniz. Günümüzde popüler para kazanma yöntemleri arasında.

Ya da YouTube gibi platformlarda özgün içerikler üretip ek gelir elde edebilirsiniz. Sevilen ve izlenen bir youtuber veya influencer olabilmek için insanların tartıştığı çekişmeli konuları veya hakkında çok fazla bilgi ve içerik olmayan, nadir tercih edilen konuları seçebilirsiniz.

12- Stok fotoğraf pazarlaması yapabilirsiniz!

 Hepimiz fotoğraf çekerek para kazanabileceğimizi biliyoruz. Ama çekilen fotoğrafları toplu şekilde bir internet sitesine yükleyerek, fotoğraflar her indirildiğinde para kazanmak da mümkündür. Bu çoğunlukla bilinmeyen bir para kazanma yöntemi olmakla birlikte ciddi para kazandırabilen bir iştir. Stok fotoğrafçılık olarak adlandırılan bu iş, Silikon Vadisi’nin tanınmış isimlerinden olan Jon Oringer tarafından keşfedilmiştir. Ve günümüzde çok yaygındır. Günümüzde internette bir sürü stok fotoğraf web sitesi bulunmaktadır.

Sevgili Gelişen Kariyerim okuyucuları, benim sizler için hazırladığım para kazanma yöntemleri adlı yazımı okudunuz. Eğer beğendiyseniz aşağıda tepki vermeyi ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere 🙂

Gestalt Kuramı Nedir?

Doğru Karar Verme Teknikleri Nelerdir?

Su Tasarrufu Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu